Mineralinė kosmetika “Everyday Minerals”

written by Živilė 2014-07-24

Siautėjant vasariškiems karščiams, taigi įprastam makiažui žliaugiant upokšniais, tenka ieškoti alternatyvų. Ir nors labai liūdna, savo mylimas kremines pudras pagerbiu tylos minute, mat atėjo laikas aptarti odos rūbus, skirtus nepadoriai šiltam orui.

Atradimas, jog mineralinė kosmetika neblogai laikosi net ir plieskiant saulei, buvo ne tik malonus, bet ir guodžiantis. Mat iHerb (čia) prisipirkusi viso šito gėrio žiemos laikotarpiu, pamačiau, kad mano oda nuo mineralinių pudrų pernelyg išsausėjo. Tuo tarpu dabar, kai reikia suvaldyti siautėjančius paviršinius riebalus, ploju katučiu, nes tai bene vienintelės pudros, kurios gražiai išlieka iki pat vakaro 🙂

Mineralinės kosmetikos džiaugsmus ganėtinai išsamiai aprašiau įraše Svečiai iš mineralinės šalies, tad šiandien orientuosiuosi vien į produktų apžvalgas. Asmeniškai, didele mineralinių produktų kolekcija nepasigirsiu, tačiau savo mėgstamiausią ženklą jau radau! Tai Everyday Minerals, kurių krepšelyje laikau mineralinę pudrą, tvirtinančiąją pudrą, maskuoklį, porą šepetėlių ir lūpų dažus, nors pastarieji labiau mėgstami mamos.

Everyday Minerals mineralinis makiažo pagrindas

 • Sunkumai renkantis tinkamą atspalvį. Pirmą kartą susidūrus su Everyday Minerals (ir apskritai mineraline kosmetika), lengva pasimesti. Pasiūla tokia plati, jog be mėginėlių arba mini rinkinių apsieiti beveik neįmanoma. Rinktis tenka iš trijų formulių – semi-matte, matte, jojoba –  ir keliolikos atspalvių. Tamsumą žymi skaičiai nuo 0 iki 5: Fair (0), Ivory (1), Light (2), Beige (3), Medium (4), Tan (5); toną – raidės W, C ir N: šiltas-auksinis (W.), šaltas-rausvas (C.), neutralus (N.). Pati apsistojau ties “Ivory 1N ” semi-matte formulės pudra tinkančia šviesiai odai su neutraliu atspalviu, nors iki tol spėjau išmėginti visas tris formules ir maždaug 6 atspalvius.
 • Pripratus prie lengvų kaip pūkas kreminių pudrų, pereiti prie mineralinės kosmetikos gali atrodyti iššūkis. Norint pasiekti tobulą rezultatą tenka atsargiai normuoti produktą (kuris stokojant atsargumo byra visur kur papuola) ir itin kantriai, sukamaisiais judesiais trinti į odą, viską užbaigiant dulksna vandens. Pastarasis žingsnelis nėra būtinas, tačiau mano patirtis rodo, jog lengvai sušlapinant veidą, gaunamas rezultatas atrodo natūraliau, gaiviau ir arčiau to, kas sukuriama su įprastomis kreminėmis pudromis.  Idėją pasiskolinau iš internautės, kurios video galima peržiūrėti čia o veido purškimui renkuosi Marmozel “Pievų drėkiklį” su čiobrelių, romaniškų ramunėlių bei juodųjų serbentų vandenimis. Žinoma, puikiai tiks bet kokie kiti hidrolatai ar netgi paprastas distiliuotas vanduo.
 • Milžiniškas makiažo privalumas yra faktas, jog pudra išlieka iki pat vakaro, net ir per karščius. Be to, kiek tai įmanoma, nekemša porų ir neturi įprastoms makiažo pudroms būdingų kenksmingų ingredientų.
 • Informacija apie sudėtį ir penkių žvaigždučių įvertinimas – Kosmetikos DNR puslapyje.

Everyday Minerals šepetėliai mineraliniam makiažo pagrindui

 • Be šepetėlių – nei iš vietos. Visų pirma verta pabrėžti, jog norint naudoti mineralinę pudrą, tinkamą šepetėlį turėti būtina. Skirtingai nei naudojant skystą makiažo pagrindą, pirštai nėra tinkamas “įrankis” sklaidymui ar dengimui. Rinktis siūlyčiau iš dviejų tipų šepetėlių – kabuki (lengvesniam dengimui) ir flat top (pilnesniam rezultatui), mat būtent jie padės pasiekti geriausią rezultatą.
 • Natūralaus bambuko rankena maloni rankoje, o minkštas sintetinis pluoštas užtikrina maksimalią kokybę ir palieka ramią sąžinę – produktai nebandyti su gyvūnais.
 • Vienintelis šepetėlių minusas – krentantys šereliai. Ne taip smarkiai, kad prarastų savo formą po kelių mėnesių, bet pakankamai, jog kitą kartą susigundyčiau rinktis kitą firmą.

Everyday Minerals užbaigiamoji pudra “Finishing dust

 • “Finishing dust” pudra skirta užtvirtinti makiažą ir sumažinti odos blizgesį. Dideliu stebuklu nepavadinčiau, matiškumo ji galėtų suteikti ir daugiau, tačiau apskritai produktas ne prastas – labai labai lengvas ir tikrai neapsunkinantis odos. Ją dažnai naudoju ir po įprasto, skysto makiažo pagrindo dengimo.

Everyday Minerals mineralinis maskuoklis

 • Maskuoklis – bene mažiausiai naudos suteikęs produktas, kurio nepavyksta sunaudoti jau gerus metus, nepaisant to, jog produkto kiekis tikrai nėra didelis. Priežastis elementari – norisi kur kas daugiau dengimo, nei pavyksta išgauti iš šių miltelių. Tiesa, rašydama įrašą užmačiau, jog Everyday Minerals išleido kreminės konsistencijos maskuoklius (žr. čia), kurių aprašymas išties vilioja!
 • Informacija apie sudėtį ir penkių žvaigždučių įvertinimas – Kosmetikos DNR puslapyje.

Everyday Minerals lūpų dažai

 • Menkas atspalvių pasirinkimas ir atstumiantis kvapas nesužavėjo, tačiau kitais atžvilgiais lūpų dažai verti dėmesio. Maloni konsistencija, drėkinantis pojūtis ir puiki sudėtis papirko mano mamą, kuri jau kuris laikas laukia, kol užsakysiu naująją lūpų dažų formulę.

Apibendrinant, mineralinė kosmetika – reikalauja kiek daugiau pastangų, bet užtikrina natūralumą, kuris tikiu daugeliui – labai svarbus. Jei iki šiol vengdavote makiažo pagrindo baiminantis kenksmingų ingredientų, rekomenduoju apsvarstyti šią alternatyvą 🙂

Kita informacija

Mineralinis makiažo pagrindas: $14.00 (semi-matte ir matte), $15.00 (jojoba)
Užbaigiamoji pudra “Finishing dust” $14.00
Mineraliniai birūs maskuokliai: $9.00
Kreminiai maskuokliai: 10.00
Flat top šepetėlis: $14.00
Kabuki šepetėlis $14.00

Įsigyti galima daug kur, tačiau pigiausia kol kas rasta vieta iherb.com. Tiems kas susigundys, galite pasinaudoti iherb $5 nuolaidos kodu HPW669 (arba spausti ant nuorodos čia). Deja, taikoma tik pirmajam pirkimui.

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

4 komentarai

Susiję įrašai

4 komentarai

Modesta 2014-07-29 - 19:56

Turiu kabuki bei kirstą šepetėlį skruostams – nuostabiausi turėti šepetėliai 🙂 švelnumas ir kokybė!
Nemažai turėjau šešėlių, ružų, porą lūpdažių iš šios linijos, tačiau apie pudrą nieko nepamenu. Bandžiau labai senai, prisiminimai “išnyko šėšliuos”.. :))

Reply
Živilė 2014-08-10 - 12:21

O taip, Everyday Minerals vieni iš švelniausių šepetėlių, kuriuos tik teko bandyti. Tik tas šerelių byrėjimas labai erzina :/ Būtų labai smalsu pamėginti akių šešėlius, kaip supratau pigmentacijų jų gera, tik įdomu ar laikosi?

Reply
Geistė Vaitulionytė 2016-11-02 - 17:54

o kaip Jums mineralinė Jane Iredale kosmetika?

Reply
Živilė 2016-11-02 - 23:02

Deja, Jane Iredale kosmetikos kol kas mėginusi nesu 🙂

Reply

Komentarai

Read previous post:
Maybelline naujiena: Matte Maker kompaktinė pudra

Vasaros karščiams įsiaudrinus, geriausiais draugais greitai tampa plačiabrylė skrybėlė, kremas nuo saulės ir matiškumą užtikrinanti kompaktinė pudra. Tokia, kuri ne...

Close