Margarita kosmetika: atradimai ir nusivylimai

written by Živilė 2014-08-13

Vargu ar bent vienas užklydęs skaitytojas (gebantis suraityti bent kelis lietuviškus žodžius) pasidalins jog nėra bandęs Margaritos linijos. Nenuostabu, juk lietuviškas gamintojas su itin prieinamomis kainomis gali tapti puikus išsigelbėjimas, kai reikia išsiplauti galvą, o pernelyg ištuštinti kišenės nesinori. Nors ir ne mano dėka, mūsų namuose Margaritos produktai mėtėsi ant kiekvieno kampo. Na gerai, nesimėtė, greičiau gulėjo miegamojo bei vonios kambariuose. Šampūnai, dušo želė, įvairaus plauko veido, rankų, kojų kremai ir t. t. ir pan. Mąstydama apie naujų įrašų idėjas, žvilgtelėjau į šį turtą ir sukirbėjo mintis, – o kodėl gi niekada nerašau apie Margaritą? Panašu, jog ji kaip ta ilgaamžė kaimynė, kurią visi pažįsta, visi sveikinasi, gal net paduoda parankę einant per gatvę, tačiau nesivargina paminėti draugiškų pokalbių kontekste. Ir visgi, tai linija, kurios produkciją matau aplankydama draugus svečiuosi bei kuri kartas nuo karto nustebinta kokybe. Tad šiandien, apsikabinusi šūsnį gaminių, išsirinkau kelis, kurie perkopė bent jau minimalius lūkesčius ir tapo  mėgiamais pasirinkimais – tai produktai, kurių gal ir nenaudoju kasdien (priežastys įrašo gale), tačiau reikiant, žinau, savo darbą padarys.

Ekologiškas veido drėkiklis su linų ekstraktu – švelnaus rožių kvapo drėkiklis skirtas atgaivinti pavargusią bei išsausėjusią veido bei kaklo odą.  Priemonė paprasta, bet sudėtyje esantis rožių vanduo suteikia švaros ir gaivumo kvapą. Plieskiant karščiams ar ilgesnį laiką tūnant šiltoje patalpoje malonu atsigaivinti, ypatingai, jog drėkiklį galima purkšti ir ant makiažo.

Margarita_ekologiskas_veido_drekiklis

Veido šveitiklis su agurkų ekstraktu skirtas drėkinti, skaistinti ir minkštinti veido odą. Šis pilingas buvo vienas iš tų, kuriuos prieš naudodama vertinau skeptiškiau nei skeptiškai, tačiau po kurio laiko supratau, kad siekiu dažniau nei maniau. Kadangi turiu itin jautrią odą, jo švelni konsistencija ir vos jaučiamos granulės nedirgina odos, nors savo darbą atlieka – po naudojimo veidas atrodo gyvesnis ir skaistesnis. Didžiausias priekaištas – pakuotė. Be to, kad atrodo pigiai, su ja baisiai nepatogu normuoti produktą, tūbelė greitai susilamdo ir praranda formą.

Margarita_veido_sveitiklis_su_agurkais_2

Servetėlės makiažui valyti – ištikimas palydovas ilgesnėse kelionėje ir kasdieninėse išvykose. Servetėlės švelniai ir lengvai nuvalo makiažo likučius ir nedirgina odos. Deja, jos padoriai neįveikia nei vieno mano tušo (ką jau kalbėti apie atsparius vandeniui), bet toks produktas labai pravers dienos bėgyje norint atgaivinti makiažą, prie veidrodžio eksperimentuojant su skirtingais įvaizdžiais ar ištikus tokiai “makiažo nelaimei”, kaip pro kraštus išbėgę lūpų dažai.

Margarita_serveteles_makiazui_valyti

Rankų kremai su šaltalankių aliejumi – tikriausiai einamiausias Margaritos produktas. Pakankamai tirštas ir skalsus, be stipraus ar erzinančio kvapo. Pastaruoju metu pamėgau ir kremą su avižų pieneliu ir spanguolių ekstraktu, kuris kiek salsvesnis, taigi nebūtinai patiks mėgstantiems švelnesnius kvapus.

Prie visai patikusių produktų priskirčiau ir dezodorantą su alavijų ekstraktu bei gaivinamą veido gelį su agurkų ekstraktu bei provitaminu B6, kuris vienintelis iš mėgintų Margaritos kremų nesukėlė nemalonaus  tempimo.

Apskritai, gal net prisipažinčiau, jog mėgstu ir vertinu Margaritos gaminius, jei ne vienas BET. Milžiniškas akmuo į gamintojo daržą lekia dėl kai kurių ne itin gerų sudedamųjų dalių. Iš kurių labiausiai užkliūna ingredientas vardu methylisothiazolinone (plačiau čia) – švelniai tariant ne itin gerą reputaciją turintis konservantas, kurį užmačiau didelėje dalyje gaminių. Jis – pavojingas sveikatai, veikia neurotoksiškai ir gali sukelti stiprią alergiją. Žinoma, jo sudėtyse mažai, tad jei kasdien nenaudosite tokių produktų teoriškai pakenkti neturėtų. Tačiau “ekologiškas” drėkiklis galėtų ir neturėti tokių pavojingų komponentų. Apibendrinant, galiu tik palinkėti Margaritos produkcijai peržiūrėti savo gaminių sudėtį, atsisakant tam tikrų komponentų bei pakeičiant juos saugesniais. Mat tokiu atveju, tikrai mielai pirkčiau, naudočiau ir rekomenduočiau.

Įsigyti galima droge, assorti.lt ir kt.

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

17 komentarai

Susiję įrašai

17 komentarai

Monika 2014-08-13 - 10:13

Idomu ir naudinga paskaityti! 🙂 as anksciau visai nemazai naudodavau Margaritos ar Rasos kosmetikos, dabar tik kai kada. Tu sakai, kad tavo oda taip pat jautri ir tiko tas sveitiklis, tai galvoju, kad visai neblogai butu ismeginti, nes naudoju Avene, bet butu gerai varijuoti su pigesniu variantu 🙂

Reply
Živilė 2014-08-13 - 10:33

Tiko, gal ir ne pats švelniausias šveitiklis, kokį tik esu mėginusi, tačiau odos nedirgina. Bet kuriuo atveju kelis kartus geriau nei tarkim Himalaya Herbals (panaši kainos kategorija), kurio granulės tokios stambios, jog maniau odą nuims 😀

Reply
Vasarė. 2014-08-13 - 12:03

Įdomus straipsnis, jau susigundžiau veido drėkikliu… Pati galiu pagiriamąjį žodį tarti šampūnams, kurie paliko tikrai neblogą įspūdį. 🙂 O rankų kremus bandžiau gal du ar tris, bet nepatiko, sunkiai ir ilgai geriasi, tokie, rodos, per riebūs. 😀 O dar tas šaltalankių kvapas išvis purtė vien tik pradarius tubelę…

Reply
Živilė 2014-08-13 - 12:08

Na taip, rankų kremas – skonio reikalas:) Pati mėgstu riebesnius, tokius, kurių pojūtis neišnyksta akimirksniu.

Reply
Judita 2014-08-13 - 10:54

Kažkada esu naudojusi Margaritos veido kremą, bet visiškai netiko. Nuo tada buvau visiškai nuo šios kosmetikos atsiribojusi. Bet šią vasarą išbandžiau Margarita šampūmą ir esu tikrai nustebusi. Aišku, ne Tigi ar Joico, bet ir kaina kita… Dar labai patiko dvifazis akių makiažo valiklis. Kokybe lenkia kai kuriuos ir žymiai brangesnius akių makiažo valiklius.

Reply
Živilė 2014-08-13 - 11:02

Taip, kai kurie šampūnai ir man patiko, ypač su gintaru (nežinau ar jis vis dar prekyboje). O dvifazis makiažo valiklis ne itin, ganėtinai sunkiai įveikė tušą :/

Reply
MakeupDemon 2014-08-15 - 10:08

Deja, neturiu geros patirties su “Margarita” 🙁 labai norėtųsi rasti gerą lietuvišką veido prausiklį, bet toks dar man nepasitaikė, nes “Margaritos” bandytas buvo panašesnis į skystą muilą, nei veido valiklį – labai sausino odą ir nepakankamai gerai nuvalė makiažą 🙁

Reply
Živilė 2014-08-18 - 11:53

Tarp kitko prausiklis man irgi nepatiko :/ Kaip ir dvifazis akių makiažo valiklis. Ekstra atvejams, tokiems kaip kelionė tinka, bet kasdienai tikrai nenaudočiau 🙂

Reply
Rūta 2014-10-17 - 23:03

Taip netyčia užtikau jūsų blogą, labai įdomai rašote, kas man labai patinka, kad aprašote ir neigiamas savybes, tiksliau tariant, negerus ingredientus, aš dabar pati irgi kaip ir bandau domėtis sudėtimi, “Margaritos” sudėtyje pastebėjau jūsų šiamė straipsnyje minimą ingredientą, bet nežinau, ar turite namie, bet intymios higienos prausiklyje, kurį turiu, yras toks ingredientas 5-bromo-5-nitro-1,3-dioxane , vat jis man labiausiai nepatinka… Bet šiaip labai super jūsų straipsniai, ne visur komentarus rašiau, bet paskaičiau nemažą dalį, puiku tiesiog 🙂

Reply
Živilė 2014-10-17 - 23:24

Dėkoju už tokį gražų komentarą, – labai motyvuoja rašyti ir toliau 🙂

O kas dėl ingrediento, tai taip, ir aš ėmiau atkreipti į jį dėmesį. Kiek sužiūrėjau, šiame įraše aprašytų produktų sudėtyse šio konservanto nėra, tačiau esu mačiusi Margaritos šampūnuose ir dušo želė. Labai apmaudu, jog lietuviška linija deda tokį toksišką ir kancerogenišką komponentą. Ir toli gražu ne tik jį.

Reply
Jūratė 2014-11-17 - 15:55

Išmečiau visą vonioje turimą Margaritikos kosmetiką, Tarp kitko Rasos taip pat ( gamintojas tas pats) Naudojau paprasta kosmetini pienelį, dieninį ir naktinį kremą nuo raikšlių su dobilu, rankų kremą su dobilu bei paakių kremą. Dušo žėlę, šampūną bei balzamą ir ką gi…. baisusinė alergija kaip užpuolė….. Pirma prasidėjo akių tynimais, staigiai taip. Vieną rytą nubudau it bičių sugelta. Bėdą mečiau inkstams. Bet kai echoskopija parodė, jog mano vidaus organai sveiki…….. o laikui bėgant tynimas perėjo į egzeminį paraudimą….. . Akių vokai raidoni, skauda , peršti, kieti. Pradėjo didėti dėmės, paakiai ik egzemos apimti. Žodžiu kaip panda atrodžiau. O į darbą eiti reikia, su žmonėmis bendrauti reikia. Gydytojai nusiuntė į alergologinį centrą. Aš skaičiau, kad jau lietuviška prekė taijau vuper super…… “Pirk prekę lietuvišką”. Alergijos centre gydytoja išjuokė kaip mažą mergaitę už mano kremų pasirinkimą. O po atliktų konkrečių testų aikškiai ant popieriaus parašyta kam aš alergiška ir kur ta medžiaga naudojama. Ir kodėl jos naudojimą ES riboja. Tik Lietuvoje pasirodo galima. Juk ant mūsų, lietuvių, visi taupo. Patyriau didelį diskomforta bei nusivylimą. Skaitykite atydžiai į sudetį ir venkite methylisothiazolinone. Mažom dozem gal jis ir nieko, bet kai nusiperki visą seriją kosmetikos su šiuo siaubu-pasekmės liūdnos.

Reply
Živilė 2014-11-17 - 20:18

Deja, neseniai ir aš tokį atvejį mačiau. Kasdien dideliais kremais naudojo Margarita kremus su šiuo ingredientu ir pasireiškė siaubinga alergija, – tikrai labai panaši į tai kas buvo Jums. Žinoma, ne visuose Margarita bei Rasos produktuose yra šis ingredientas, tačiau į sudėtis tikrai reikia žiūrėti. Kiek teko pasidomėti, alergija methylisothiazolinone pasireiškia ganėtinai dažnai.

Reply
Rūta 2014-11-17 - 21:26

Kaip įdomu ir kartu siaubinga… O kokią jis alergiją čia sukelia? Jis visad būna sudėties gale, bet netgi tai permuša , jeigu taip galima išsireikšt?????

Reply
Živilė 2014-11-17 - 21:36

Dažniausiai būna tarp paskutinių ingredientų, kas rodo, jog jo yra labai mažai (ingredientas ribojamas Europos Sąjungos). Tačiau jei žmogus naudoja kelis produktus, gali susikaupti. Alergija pasireiškia deginimu, paraudimu, kartais tinimu. Mano žinomu atveju simptomai buvo labai panašūs į tai ką aprašė Jūratė – smarkus tinimas, niežėjimas, raudonis. Blogiausia, jog prireikė laiko suprasti kas sukėlė tą alergiją, o kadangi viską niežėjimo bandė numalšinti tepant dar daugiau kremo… toliau naudojo dušo želė, šampūnus ir kitus produktus su šiuo konservantu.

Reply
Rūta 2014-11-17 - 21:40

Na, baisu, ne kitaip… Dušo želė vienoj yra mano, bet daugiau, atrodo, ir niekur nėra jo, nu baisu, ne kitaip…

Reply
Živilė 2014-11-17 - 21:52

Alergija jau toks dalykas, bet kada ir beveik nuo bet ko gali ištikti. Nuo natūralių komponentų taip pat būna.

Tačiau, šiuo atveju ingredientas oficialiai pripažintas pavojingu. Tad tokių produktų privengti verta. Arba bent jau nepersistengti su kiekiu. Kas be ko pavojingiau, jei jis nėra nuplaunamas. Kaip pvz. per dieną-naktį paliekamas kremas.

Tikrai liūdna, tačiau mokomės iš savų ir svetimų klaidų. Jei domina, ingredientų kenksmingumą galima patikrinti http://www.ewg.org/skindeep/ bei http://www.kosmetikosdnr.lt/ svetainėse.

Reply
neolife 2017-09-12 - 13:58

O aš tai manau, kad kiekviena moteris ką išbando ir “pačiupinėja” tą ir pamilsta arba priešingai sako, kad tai tikrai nepasiteisino, neatsiperka ir pan. Aš Margaritos priemonių esu išbandžiusi nedaug, tačiau neturiu nusiskundimų, be to, naudoju labiau ekologiškesnius produktus ir visada pasiskaitau apie juos gaminančias kompanijas, pasiskaitau atsiliepimus ir t.t. Tada sprendžiu, ką pirkti, ko ne ir ar tai nepakenks mano jautriai veido odai ir sausiems plaukams, su kuriais tikrai vargstu.

Reply

Komentarai

Read previous post:
Essie nagų lakai: pirmas įspūdis

Essie nagų lakai - užsitarnavo fantastiškai gerą reputaciją internetinėje erdvėje. Net ir tuomet, kai Essie dar nebuvau net mėginusi, prekės ženklas asocijavosi su...

Close