Rhassoul’o molio prausiklis ir kaukė viename iš Uoga Uoga

written by Živilė 2015-05-21

Pirmoji pažintis su Rhassoul’o arba Gasulo moliu prasidėjo nuo balto, Uoga Uoga logotipu pasipuošusio indelio. Nors tiesą sakant, šį kartą gamintojo vardas nėra svarbiausias. Vadinamas prausiklis ir kaukė viename iš Uoga Uoga talpina vieną vienintelį ingredientą. Atspėjote, Rhassoul’o molį.

Rhassoul’o – prabangus, iš Maroko kildinamas, natūraliai išgaunamas, rausvai rudas kosmetinis molis. Įdomu, jog Rhassoul pavadinimas kilęs iš arabų kalbos žodžio reiškiančio prausimas. Būtent savo gebėjimu absorbuoti odos bei plaukų nešvarumus, šis molis geriausiai ir žinomas. Naudojamas ant odos, Rhassoul’o molis ne tik puikiai valo, bet ir pagerina odos būklę, mažina šerpetojimus ir sustabdo itin greitai besiriebaluojančios odos arklius.

Rhassoulo molis prausiklis kauke

Kam gali būti  naudojamas Rhassoul’o molis?

  • Kasdienei veido odos priežiūrai vietoje prausiklio, mat efektyviai ir tuo pačiu odos nepažeidžiant šalina bet kokį purvą, bakterijas bei odos riebalų perteklių; palieka odą švarią, gaivią ir sveikai spindinčią. Viskas ko reikia, tai norimo kiekio molio ir vandens (ar hidrolato), kurio pagalba padaroma košelė.
  • Maišant su aliejais ar kitais ingredientais, Rhaussoul molis gali būti naudojamas kaip kūno bei veido šveitiklis arba valomoji, detoksikuojanti kaukė. Vienas iš daugybės galimų derinių maišant veido kaukę – molis, avokadų aliejus, natūralus jogurto ir medus.
  • Dėl valomųjų savybių marokietės šį molį naudoja vietoje šampūno. Tvirtinama, jog molis pagerina plaukų būklę, prideda apimties, padeda kovoti su pleiskanomis, subalansuoja riebalinių liaukų veiklą. Be to, skirtingai nei šiurkštūs plovikliai esantys dažnam šampūne, nepažeidžia plaukų folikulų bei keratino. Norint tokį ploviklį pasidaryti namie, tereikia sumaišyti molį su šiltu vandeniu iki kreminės konsistencijos ir šią pastą tepti nuo šaknų iki galiukų bei palikti kelioms minutėms.

Rhassoul molis

Įspūdžiai naudojant molį

Nors molis turėtų tikti visiems odos tipams, turiu nuojautos, jog taptų nepakeičiamas jautrios, riebios, beriamos ar mišrios odos savininkams, mat kaip jau minėta, puikiai valo, nuima blizgesį, suteikia sveiko spindesio ir veikia itin švelniai. Būtent dėl šios priežasties marokietiškas molis tapo ištikimu kompanionu karštomis ar įtemptomis dienomis, kai mažai trūksta, jog kaktoje, kaip kokiam ežere matyčiau atspindžius ir verkiant reikia intensyvesnio valymo. Dėl tokio tobulo poveikio, molį vietoje prausiklio mielai naudočiau kasdien – vakare iškart po makiažo nuėmimo bei ryte, tačiau dėl lengvo jovalo, kurį sukeliu maišant birius miltelius su vandeniu ir pasirinktu aliejumi, kartais šį žingsnelį iš gryno tingėjimo praleidžiu. Kur kas dažniau molį prisimenu, kai nereikia niekur lėkti ir galiu skirti 10 – 15 min veido kaukės ritualui.

Turiu prisipažinti, jog plaukų priežiūros fronte, molį mėginau vos kartą. Ir kadangi jau kuris laikais nebenaudoju komercinių šampūnų, o mano plaukai abstinentiškai nebereikalauja silikono tam, kad atrodytų gerai, rezultatas išties patiko. Tad bandymą užskaitau ir dažnai nekartosiu vien dėl to, jog šio malonumo kur kas labiau trokšta veido oda.

Verdiktas. Rhaussoul’o molis tapo puikiu atradimu, susidraugavo su oda ir bus ne kartą kartojamas. Žinoma, kažin kokių stebuklų niekas nežada. Odos būklė be jokios abejonės didžiąja dalimi priklauso nuo gyvenimo būdo, o ir šiaip čia tėra tik viena priemonę, kurią reikėtų derinti su kitomis. Tačiau apskritai išbandyti verta.

Sudėtis: Moroccan Lava Clay (rhassoul’o molis)

Molio be priemaišų galima įsigyti Uoga Uoga el. parduotuvėje; taip pat Lovelula, Ecco-Verde ir kitur. Kainos skiriasi nuo platintojo. Kol kas pigiausias rastas variantas – iš TEA Natura ((€ 1,57 / 100 g), kurį sunčiausi iš Ecco-Verde (žr. čia).

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

7 komentarai

Susiję įrašai

7 komentarai

Vasarė 2015-05-22 - 14:43

Aš irgi pastaruoju metu labai įnikau į kaukių naudojimą (o mano naudojamos tai tikrai stebuklus daro:D), tai matyt ir į šią reikės atkreipti dėmesį. 🙂

Reply
Živilė 2015-05-23 - 17:25

Man stebuklus darė La Mav kaukė Visos kitos savo darbą taip pat padaro, bet rezultatas matosi kiek trumpiau. Bet kuriuo atveju faktas, kaukės vienas tobulesnių dalykų :)) O ir šį molį tikrai labai verta išmėginti.

Reply
Monika Ro 2015-08-11 - 08:10

Labas! Aš vis apie molius skaitinėju, skaitinėju ir jau žinau, kad jų yra keli tipai ir kam skirti. Bet kadangi mokausi prieš pirkdama kuo daugiau sužinoti apie prekę, turiu Tau tokį klausimą: ar pajautei skirtumą tarp molių priklausomai nuo gamintojo? Iš įrašų matyt, kad prieš tai naudojai Uoga Uoga, bet tarp mėgstamiausių visgi yra TEA NATURA molis, dėl to man ir kilo toks klausimas 🙂

Reply
Živilė 2015-08-16 - 12:02

Labas! Tiesą sakant skirtumą pastebėjau, bet ne itin didelį. Tea Natura buvo kur kas smulkesnis nei Uoga Uoga. Tačiau tarp mėgstamiausių paminėjau Tea Natura vien dėl to, jog pastarojo kaina už kg kainuoja mažiau 🙂

Reply
Monika Ro 2015-08-17 - 08:02

Ačiū už atsakymą 😉

Reply
Simona 2015-08-25 - 09:02

Prausiantis su moliu, siūlau naudoti kokį nors filtrą kriauklėje (pvz, kavos aparato), nes po metų naudojimo vietoj prausiklio, teko nemažai vargti su santechnika dėl susidariusio kamščio, kuris, specialistų teigimu, atsirado dėl to, kad pastoviai pyliau purvą į kriauklę 🙂

Reply
Živilė 2015-08-25 - 13:17

Dėkui už gerą patarimą 🙂 Kaip tik taip ir pradėjau daryti pastebėjusi, jog gali kimšti.

Reply

Komentarai

Read previous post:
Gražesnės odos link – ekologiškas La Mav šveitiklis kūnui

Kiekviena kosmetikos linija siekia, jog jos gaminiai būtų pavadinti kokybiškais ir tik maža dalis iš tiesų šį malonumą garantuoja. Kiek...

Close