Kosmetikos nesusipratimai #4: Ziaja linija su ožkos pienu

written by Živilė 2015-05-26

Paskutiniame įraše apie Ziaja kosmetiką (čia) užsiminiau, jog kompanijos pasiūla kelia ambivalentiškus jausmus. Aprašyta SenSitive linija bei pora produktų iš serijos su kakavos sviestu turi trūkumų sudėtyje, tačiau iš esmės naudotini, tuo tarpu likusi dalis gaminių, kuriuos turėjau ir bandžiau, švelniai tariant atbaidė, o kai kurie netgi pašiurpino. Žinoma, kurpti neigiamas apžvalgas nėra smagu (ir dėl tos priežasties įrašą atidėliojau), tačiau retkarčiais dozė kritiškumo padaro daugiau naudos. Todėl ketvirtame serijos “Kosmetikos nesusipratimai” įraše (nors savaitgalį prisižiūrėjus Star Wars norisi rašyti “The Dark Side of Ziaja“) žiba Ziaja linija su ožkos pienu. Užbėgant už akių pridursiu, jog šį kartą daugiau kalbėsime ne apie pojūtį ant odos ar tariamą rezultatą, bet šaltakraujiškai apnuogintą sudėtį bei kodėl velniai rautus tai svarbu.

Ziaja goats milk pienelis tonikas

Ziaja pienelis ir tonikas su ožkos pienu. Paprastai makiažo valymui skirti pieneliai, nors mažiau patogūs nei micelinis vanduo, turi savų privalumų, – malonūs ant odos ir dėl savo švelnios, kremą primenančios konsistencijos apgaubia švelnumu. Čia, deja drugelių plasnojimo neužtikau, – po naudojimo pienelis palieka apsunkusios, sausokos odos jausmą bei ne kokį kvapą. Nors tikriausiai labiausiai užkliuvo tai, jog jis sunkiai įveikdavo makiažo likučius, nesuteikdavo to trokštamo švaros jausmo ir svarbiausia apvainikuotas stebėtinai prasta sudėtimi.

Kaip tikiu dabar žino beveik kiekvienas, Metilparabenas ir Etilparabenas neigiamai veikia endokrininę sistemą, kuri kartu su nervų sistema užtikrina darnią organizmo veiklą ir yra tiesiogiai susijusi su mūsų sveikata. Jiems į kompaniją jungiasi Butilfenilo metilpropionalisBenzilsalicilatas bei Eugenolis, – ribojami EU, mat toksiški ir kaip ir prieš tai minėtieji – kenkia endokrininei sistemai. Mažiau garsus konservantas DMDM Hydantoin – ne tik toksiškas ir erzina akis, bet ir potencialus kancerogenas (žmonių kalba, didina vėžio tikimybę). Toliau sekant blogų ingredientų pasaką, riebusis alkoholis Cetilo alkoholis, kurio sudėtyje tikrai nėra mažai – iš esmės saugus sveikatai, tačiau žiauriai kemša poras, kas gana ironiška turint galvoje, jog prausiklis turėtų atlikti priešingą funkciją. Ceteareth-12 nėra tinkamas naudoti pažeistai odai, Propileno glikolis erzina akis, o Linalool – dirgiklis, kuris taipogi erzina bei alergizuoja.  Tikrai stebina, jog didžioji dalies komponentų – pakliūva į kenksmingų arba tik vidutiniškai saugių ingredientų kategoriją, o EWG kenksmingumo balas siekia 7 iš 10 (žr. čia), ką asmeniškai  beveik nehiperbolizuojant pavadinčiau toksiška. Ties čia žinoma, galima kalbėti apie tai, kad kiekiai nėra dideli ir realiai pakenkti neturėtų, tačiau tiesą sakant, žaidžiame su ugnimi.

Sudėtis: Aqua; Paraffinum Liquidum; Glycerin; Ceteareth-12; Cetyl Alcohol; Propylene Glycol; Panthenol Tocopheryl Acetate; Lactobacillus / Milk Solids / Glycine Soja Oil FermentCyclodextrin; Goat Milk Extract; Dimethicone; Carbomer; DMDM Hydantoin; Methylparaben; Ethylparaben; Parfum; LinaloolButylphenyl Methylpropional; Citronellol; Hexyl Cinnamal; Geraniol; Eugenol; Benzyl Salicylate; Alpha-Isomethyl Ionone; Sodium Hydroxide.

Ziaja goats milk veido kremas

Ziaja dieninis veido kremas  riebus, sunkus, jaučiamą plėvelę ant odos paliekantis kremas, kurį norisi nusiplauti vos užsitepus. Galiu nujausti, jog turinčios sausesnę odą kremo pojūtį ant odos įvertintų kur kas geriau. Kremo pagrindas – vanduo, riebusis alkoholis Oktildodekanolis, kuris iš esmės saugus, tačiau gali erzinti odą ir UV filtras baisiu pavadinimu Etilheksilo metoksicinamatas. Pastaroji medžiaga atlieka gerą funkciją – apsaugo nuo kenksmingo saulės poveikio ir tuo pačiu daro juodą darbą –  kaupiasi organizme ir neigiamai veikia endokrininę sistemą; be to medžiaga toksiška ir gali sukelti odos mutacijas, todėl ribojama ES. Toliau seka keli saugūs komponentai, kuriuos užmuša tokie jau minėti kenkėjai, kaip – FenoksietanolisMetilparabenasPropilparabenasBronopolisButilfenil MetilpropionalisEugenolisBenzilsalicilatasKaumarinas ir kt. EWG kenksmingumo balas 9 iš 10 (žr. čia) – tiesą sakant, aukščiausias iš to, ką kada teko matyti.

Sudėtis: Aqua (Water); Octyldodecanol; Ethylhexyl Methoxycinnamate; Caprylic/Capric Triglyceride; Glyceryl Stearate Citrate; Glycerin; Paraffinum Liquidum; Cera Microcristallina; Paraffin; Dimethicone; Glyceryl Stearate; Propylene Glycol; Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer; Isohexadecane; Polysorbate 80; Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja Oil Ferment; Cyclodextrin; Panthenol; Tocopheryl Acetate (vitaminas E); Retinyl Palmitate (vitaminas A, toksiškas); Stearyl Alcohol; Carbomer; Phenoxyethanol; Methylparaben; Propylparaben; 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol; Diazolidinyl Urea; Parfum; Linalool; Butylphenyl Methylpropional; Citronellol; Hexyl Cinnamal; Geraniol; Eugenol; Benzyl Salicylate; Alpha-Isomethyl Ionone; Coumarin; Limonene; Sodium Hydroxide.

Ziaja goats milk veido kremas 2

Ziaja naktinis veido kremas pakankamai drėkinantis ir kaip nakčiai ne per sunkus. Gaila tik tiek, kad užsitepus ant veido persekioja atstumiantis kvapas. Kremo pagrindas – vanduo, minkštikliai ir paprasti drėkikliai. Nepagailėta vitaminų A (skatina odos atsinaujinimą), E, antioksidantų ir… prastų ingredientų. Plačiau apie sudėtį neišsiplėsiu, mat viskas puikiai surašyta Kosmetikos DNR puslapyje, kur kremas gavo varganas dvi žvaigždutes iš penkių, kas lyginant su kitais šios serijos produktais beveik pasiekimas.

Sudėtis: Aqua; Cetearyl Ethylhexanoate; Glycerin; Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate; Hydrogenated Palm Kernel Oil; Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja Oil Ferment; Cyclodextrin; Tocopheryl Acetate; Retinyl Palmitate; Cera Alba; Magnesium Sulfate; Hydrogenated Castor Oil; Sodium Benzoate; 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol; Parfum; Linalool; Butylphenyl Methylpropional; Citronellol; Hexyl Cinnamal; Geraniol; Eugenol; Benzyl Salicylate; Alpha-Isomethyl Ionone; Coumarin; Limonene.

Ziaja goats milk ranku kremas

Ziaja rankų kremas – susigeria taip žaibiškai, jog praėjus vos akimirkai pamiršti, jog kažką tepei (ne, šį kartą tai ne pliusas). Ir nesvarbu kokį kiekį šio kremo bandai susiversti, jis tiesiog išnyksta palikdamas rankų odą ištroškusią drėgmės. Nežinau, ar čia manoji oda, kaip Atakamos dykuma ar produktas totaliai neatlieka savo funkcijos. Kadangi su kitais rankų kremais tokios problemos neturiu, nuojauta šnibžda jog antrasis variantas arčiau tiesos. Prie viso to dar pridėčiau plėvelės jausmą ant odos ir erzinantį kvapą. Kalbant apie sudėtį, kremas net nebestebina. Rikiuojasi tie patys, jau linksniuoti, sveikatai kenksmingi ingredientai. EWG kenksmingumo balas 8 iš 10 (žr. čia).

Sudėtis: Aqua (Water); Cyclomethicone; Dimethiconol; Cetearyl Alcohol; PEG-20 Stearate; Polyacrylamide; C13-14 Isoparaffin; Laureth-7; Panthenol; Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja Oil Ferment; Cyclodextrin; Tocopheryl Acetate; Retinyl Palmitate; Phenoxyethanol; Methylparaben; Butylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben; Parfum; Linalool; Butylphenyl Methylpropional; Citronellol; Hexyl Cinnamal; Geraniol; Eugenol; Benzyl Salicylate; Alpha-Isomethyl Ionone; Coumarin; Limonene; Citric Acid.

Ziaja kuno losjonas su ozkos pienu

Ziaja kūno losjonas labai skystos konsistencijos ir gana malonus ant odos, tačiau ne itin drėkinantis. Pasak gamintojų produktas turi būti naudojamas po maudynių duše, tačiau taip išbandytas nebuvo, mat sulūžo nepraėjus nei valandos, nuo to, kai pateko į rankas. Beje, kitos Ziaja pakuotės pasirodė tokios pat tvirtos. Losjono sudėtyje suskaičiavau 7 itin pavojingus komponentus bei 8 vidutiniškai žalingus ingredientus. EWG kenksmingumo balas 6 iš 10 (čia).

Sudėtis: Aqua (Water); Isopropyl Myristate; Cetearyl Ethylhexanoate; Glycerin; Sorbitan Sesquioleate; Cyclopentasiloxane; Magnesium Sulfate; Polyglyceryl-3 Ricinoleate; Propylene Glycol; Lactobacillus/Milk Solids/Glycine Soja Oil Ferment; Cyclodextrin; Goat Milk Extract; Cera MicrocristallinaSodium Benzoate; 2-Bromo-2-Nitropropane-1;3-Diol; Parfum; Linalool; Butylphenyl Methylpropional; Citronellol; Hexyl Cinnamal; Geraniol; Eugenol; Benzyl Salicylate; Alpha-Isomethyl Ionone; Coumarin; Limonene; Citric Acid.

Ziaja produktai su ozkos pienu 2

Linijos privalumai

  • Ziaja netestuoja ant gyvūnų.
  • Produktai tinkami bene kiekvieno kišenei.
  • Produktuose su ožkos pienu, ožkos pieno beveik nerasta, užtat ant pakuotės daili ožkytė tikrai nupiešta!
  • Kiti privalumai nublanksta, mat susigūžę tupi kažkur už sudėties trūkumų.

Linijos trūkumai

  • Sveikatai kenksmingi ingredientai, kurie kaupiasi organizme, kenkia endokrininei sistemai, veikia kancerogeniškai bei toksiškai.  Be to erzina ir alergizuoja odą bei kemša poras;
  • Aštrūs kvapikliai kenkiantys nervų sistemai.
  • Greitai lūžtančios pakuotės.

Verdiktas. Ne kiekvienas domisi kosmetikos sudėtimi, ne kiekvienam tai atrodo svarbu. Tikiu ne todėl, jog nerūpi sava sveikata, tikimybė susirgti vėžiu ar apskritai asmeninė gerovė. Paprasčiausiai, sunku patikėti, jog tai ką randame artimiausioje kosmetikos parduotuvėje ar vaistinėje ir už ką mokame pinigus gali pakenkti.  Kad ir kaip apmaudu, Ziaja linija su ožkos pienu neleidžia atsipalaiduoti dėl to ką kasdien tepamės ant odos bei ką kartais sau leidžia gamintojai.

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

8 komentarai

Susiję įrašai

8 komentarai

Monika 2015-05-28 - 07:59

Tiesa sakai, kad kartais nesitiki, jog gamintojai tiek prideda blogu dalyku i produktus, o mes tepames galvodami, kaip cia gerai dabar drekina. Bet visgi koks pasireiks efektas veliau po daug metu naudojimo?…Hmm baisu.. As anksciau nelabai kreipdavau demesio i kuno kremu sudetis, bet dabar po truputi pradedu atsirinkineti ir tokie tavo irasai labai naudingi!! Nesmagu isdeti i suns dienas, bet kad tokia tiesa slypi uz siu produktu, tai nieks nekaltas tik gamintojai..

Reply
Živilė 2015-05-28 - 11:36

Dėkui už komentarą 🙂 Džiaugiuosi jei atrodo naudinga.

O dėl poveikio, kartais ir daug metų nereikia 🙂 Pati tiesą sakant ėmiau labiau atkreipti dėmesį į sudėtį, kai artimą žmogų siaubingai sualergizavo gaminiai su Methylisothiazolinone. Naudojo nemažai Margaritos kosmetikos, kur šio konservanto pridėta ir matyt susikaupė pakankamas kiekis, jog paveiktų. Galiausiausiai liekame kalti patys, jog nesidomėjome 🙂

Reply
Akvile 2015-05-31 - 10:48

o kvepia kaip, kaip ozkos pienas? manj au ir to uztekto, kad praeitu noras pirkti ju produktus.

Reply
Živilė 2015-05-31 - 11:39

Tiesą sakant nelabai pamenu, kaip kvepia ožkos pienas 🙂 nelabai patinka? 😀

Bet Ziaja linijos kvapas toks dirbtinis. Pradžioje priminė paprastą švaros kvapą, bet po to jis kažkaip užsikabina ir ima labai erzinti.

Reply
Rome 2016-05-15 - 14:16

Kiek pirkau tiek dziaugiuosiu.O lenkijoj isvis centus kainuoja

Reply
Živilė 2016-05-15 - 22:12

Šaunu, jog turite patinkančius produktus 🙂 Tikriausiai turime skirtingus vertinimo kriterijus 🙂

Reply
Barbora 2016-12-01 - 18:39

Labas, Živile, čia Barbora iš VU sociologijos jei pameni 😉 Labai apsidžiaugiau radusi tavo tinklaraštį ir Kosmetikosdnr puslapį kur rašai apžvalgas. Dabar kai planuoju ką nors pirkti visada pažiūriu ar nesi aprašius ko nors ko man reikia. Deja kažkaip pražiopsojau ziajos aprašymą. Ieškojau kremo žiemai, droge įkišo Ziajos dieninį kremą. Apie kelis mėnesius jau naudoju…ir dabar nesuprantu kam taip kankinuosi. Visą dieną veidą peršti ir niežti, manau alergizuoja. Bėgsiu pirkti biodermos kremo, nes pvz biodermos micelinis vanduo mane išgelbėjo, po ilgų makiažo valiklių paieškų (absoliučiai visi graužė, o šis yra atgaiva) .

Reply
Živilė 2016-12-02 - 16:31

Labas, Barbora! Žinoma prisimenu :)) Džiaugiuosi, jog puslapis atrodo naudingas ir labai ačiū už tokį pozityvų ir dieną praskaidrinusį komentarą 🙂

Bioderma kremai vieni mėgstamiausių, todėl tikiuosi, jog tiks ir patiks!

Reply

Komentarai

Read previous post:
Rhassoul’o molio prausiklis ir kaukė viename iš Uoga Uoga

Pirmoji pažintis su Rhassoul'o arba Gasulo moliu prasidėjo nuo balto, Uoga Uoga logotipu pasipuošusio indelio. Nors tiesą sakant, šį kartą...

Close