Batiste apžvalga arba kas tas sausas šampūnas ir su kuo jis valgomas?

written by Živilė 2015-06-30

Kartais atrodo, jog pasaulyje dauguma žmonių supuola į dvi kategorijas, vieni plaukų gali neplauti nors ir savaitę. Kitiems pasisekė mažiau ir bent dieną praleidus be šampūno tenka slėpti namų veidrodžius – maža ką, ir sudužti nuo tokio gražumo gali. Prie galvos prilipę ir lyg aliejuje išsimaudę plaukai itin žavaus įvaizdžio nesukuria. Taip, už lango rėkiančius vaikus, tikinčiais jog raganos gyvena ir miesto daugiabučiuose, gal ir padės atbaidyti, tačiau be šio menko privalumo daugiau naudos mažai.

Ta proga, galiu pasidžiaugti, jog pakeitusi tradicinius šampūnus į tokius, kurių sudėtyje nėra šiurkščių ploviklių (tokių kaip Sodium Lauryl Sulfate) plaukai daugiau mažiau padoriai atrodo ir antrą dieną, tačiau būna atvejų, kai “daugiau mažiau” nėra pakankamai gerai ir tenka griebtis atsarginių ginklų – slėpti ševeliūrą po kepure arba išsitraukti sauso šampūno buteliuką.

Sausas šampūnas tai purškiami milteliai, turintys absorbuojančių savybių. Atsidūrę ant plaukų jie godžiai geria riebalų perteklių, tad vėliau, šukuodami plaukus kartu su milteliais pašalinama ir dalis riebalų. Kitaip sakant tai nėra šampūnas tiesiogine to žodžio prasme. Nuo jo plaukai švaresni netampa, užtat sukuriamas šviežesnių plaukų efektas. Tai nėra kažkas kas gali pakeisti įprastus ploviklius ir netgi nėra priemonė, kurią rekomenduojama naudoti stengiantis rečiau plauti plaukus. Greičiau kažkas, ką verta prisiminti tik ekstra atvejais. Piktnaudžiaujant plaukai sausėja, tampa šiurkštesni ir praranda blizgesį. Gali atsirasti niežėjimas ar kiti suerzintos odos požymiai. Jau nekalbant apie tai, jog daugumos sudėtis nėra pati geriausia ir turi sveikatai kenksmingų ingredientų. Ne išimtis čia ir populiarusis Batiste buteliukas.

Batiste-sausas-šampūnas-3

Privalumai

  • Plaukai atrodo pastebimai geriau, dingsta ar bent sumažėja riebių plaukų efektas;
  • Daugiau apimties ir tekstūros;
  • Šviežumo jausmas;
  • Visai malonus ar bent jau neerzinantis kvapas.
  • Batiste siūlo kelių aromatų šampūnus – tropinių vaisių, gėlių ir kt.

Trūkumai

  • Sudėtis, kuri itin dirgina odą ir sausina plaukus. Iš 12 sudėties ingredientų, tik 1 priskiriamas saugiems komponentams. Daugiau informacijos KosmetikosDNR;
  • Užtenka labai trumpam;
  • Baltas šydas, kuris gana gerai išsišukuoja, tačiau turint tamsius plaukus gali matyti labiau. Tiesa, dabar galima įsigyti specialius Batiste variantus šviesiems plaukams, rudiems plaukams ir juodiems/tamsiai rudiems plaukams, kurie turėtų padėti išvengti pastarosios problemos.

Batiste-sausas-šampūnas-4

Verdiktas. Kažkiek apmaudu, kai puikiai savo funkciją atliekantis produktas turi tokią atbaidančią sudėtį. Būtent ji motyvuoja ieškoti draugiškesnės sveikatai alternatyvos arba šampūną naudoti tik išskirtiniais, ekstra atvejais – dingus vandeniui, keliaujant ar netikėtai užklupus svečiams.

Įsigyti galima topbeauty.lt (čia), assorti.lt (čia), asos.com (čia) ir kt.
200 ml. talpos kaina 6.08 €; 50 ml. 2.75 €.

Follow

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

1 komentaras

Susiję įrašai

1 komentaras

Akvile 2015-08-23 - 08:08

Bandziau as ta, nepatiko del to balto sydo. Ant mano tamsiu plauku net issuskavus atrodo,kad zilsciau! Isbandziau superdrug sausa sampuna- jokio baltumo ir darba atlike ta pati.

Reply

Komentarai

Read previous post:
Micelinio vandens pasaulyje: Garnier makiažo valiklis

Apie micelinį vandenį rašyta tiek ir visų, jog net nebesirašė. Atrodo, ką gudraus dar galima parašyti apie valantį vandenį? Jei...

Close