Natūralaus dezodoranto paieškos ir alūno akmenėlio iš Natura Amica apžvalga

written by Živilė 2015-08-18

Atkreipus dėmesį, jog didžiosios dalies rinkoje esančių antiperspirantų-dezodorantų pagrindinis ingredientas – neigiamą reputaciją turinti, galimai toksiška bei kancerogeniška aliuminio druska, kilo natūralus poreikis šia tema pasidomėti plačiau. Kaip visada, vieningos nuomonės rasti nepavyko. Vieni informaciniai šaltiniai gąsdina didesne krūties vėžio, kepenų problemų, skydliaukės bei CNS pažeidimų ir Alzheimerio tikimybe, kiti tvirtina, jog tokie nuogąstavimai nėra pagrįsti. Sutariama, atrodo, tik dėl vieno – dezodorantai (kurie naikina bakterijas sukeliančias blogą kvapą) yra visomis keturiomis geriau nei antiperspirantai (stabdo prakaitavimą).

Kad ir kaip ten būtų, rasti sveikesnę alternatyvą norisi. Todėl kol manoji šeimyna atranda žaliosios citrinos privalumus naikinant prakaitą (daugiau, Natūralus ID įraše čia) ir šią žinią perduoda visiems kam netingi, pati testuoju asmeniškai šiek tiek patogesnį variantą – kristalinį dezodorantą alūno akmenėlį. Žinoma, ir šiuo atveju lygiai taip pat svarbu paklausti kas tai per daiktas, kaip jis veikia bei svarbiausia ar tai iš tiesų sveikatai draugiškas produktas?

Natura-Amica-aluno-akmenelis-7Natura-Amica-aluno-akmenelis-8

Kas tas alūno akmenėlis ir kaip jį naudoti taip, jog iš tiesų veiktų?

Alūno akmenėlis sudarytas iš mineralinės druskos arba tiksliau kalio alūno druskos. Kai kurie gamintojai naudoja natūraliai išgautą, kiti sintetiniu būdu laboratorijoje sukurtą, tad ieškant 100 proc. natūralaus produkto gaminį rinktis derėtų atsargiai. Antras paminėjimo vertas aspektas, tai priežastis, kodėl kai kurie žmonės dalinasi, jog alūno akmenėlis visiškai neveikia. Dauguma mūsų pripratę, jog pasitepti dezodorantu ar antiperspirantu užtrunka kelias sekundes. Deja, šiuo atveju kelios sekundės reiškia nulinį rezultatą. Prieš naudojant alūno akmenėlį jį reikia švelniai sudrėkinti, o tada trinti į švarias pažastis tol, kol visa vandens drėgmė dings ir akmuo taps sausas. Šio proceso metu, kuris gali užtrukti nuo pusės minutės iki minutės (priklausomai nuo to kaip smarkiai buvo sušlapintas) akmenėlis palieka sluoksnį, kuris stabdo bakterijų dauginimąsi ir neleidžia joms daryti savo juodo, smirdančio darbo. Laiką eikvojantis procesas, tačiau svarbus norint išnaudoti visą akmenėlio potencialą. Kita vertus darbas atneša naudos – be to, jog atlieka savo funkciją, nealergizuoja, netepa rūbų, tikint gamintojais gali būti naudojamas pora metų ir yra bekvapis. Be to, akmenėlis veikia kaip dezodorantas, ne antiperspirantas, taigi neužkerta kelio prakaitavimui, nesutrikdo šio natūralaus proceso, kuris leidžia iš organizmo pasišalinti toksinams.

Ar alūno akmenėlis tikrai draugiškas sveikatai?

Pasidžiaugus galimais produkto privalumais, verta aptarti ir kitą reikalo pusę. Dauguma kristalinius dezodorantus renkasi tam, jog išvengtų toksiško aliuminio poveikio. Irgi visgi aprašant alūno akmenėlį panaudoti teiginį “be-aliuminio” būtų neteisinga. Taip, jame nėra įprastiniuose antiperspirantuose naudojamų aliuminio chlorohidrato ar aliuminio chlorido. Kita vertus, potassium alum, esantis kristaliniuose dezodorantuose iš tiesų yra dar viena aliuminio rūšis. Kodėl manoma, jog ši ši rūšis geresnė? Teigiama, jog potassium alum molekulės per didelės, jog prasiskverbtų pro odos paviršių. Kiek tame tiesos garantuoti negaliu, tyrimų trūksta, tačiau bent jau kol kas ingredientų duomenų bazė EWG potassium alum klasifikuoja kaip saugų (žr. čia).

Natura-Amica-aluno-akmenelis-4Natura-Amica-aluno-akmenelis-6

Privalumai

  • Naudojant tinkamai efektyviai veikia.
  • Tinka net ir itin jautriai, alergiškai odai.
  • Tai vieno ingrediento produktas, taigi be pavojingų konservantų, alkoholio, kvapiklių, aliuminio chlorido.
  • Nepalieka dėmių ant drabužių.
  • Gamintojai teigia, jog produktas laikys 2 metus. Kiek tame tiesos parodys laikas.
  • Tai ne antiperspirantas, o dezodorantas, – neužkemšama prakaito liaukų, nesutrikdo prakaitavimo ir natūralaus toksinų pasišalinimo.

Trūkumai

  • Produkto naudojimas gali pasirodyti mažiau patogus, dėl to, jog prieš tepant jį reikia sušlapinti ir trinti ilgiau nei įprasta.

Sudėtis: Potassium alum.

Kaina: 3.76 

Įsigyti galima assorti.lt.

Jei šia tema galite pasidalinti įdomia bei naudinga informacija ar asmenine patirtimi, labai lauksiu!

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

13 komentarai

Susiję įrašai

13 komentarai

„Natūralus ID“ 2015-08-18 - 13:56

Kai draugė manęs paklausė apie aliuminį alūno akmenėlyje, aš irgi radau paaiškinimą, kad molekulės didelės ir poveikis dėl to kitoks. Mano pamąstymas dar būtų, kad sintetinių dezodorantų gamintojai, be kita ko, gali reguliuoti aliuminio druskos kiekį į didesniąją pusę, kad gaminys veiktų, tuo tarpu akmenėlyje aliuminio yra kiek yra, o jei dar ir molekulės didesnės, tai išvis puiku.

šiaip geras dalykas tam, kam gerai veikia. Kol ryte kremas geriasi į odą, galima ir pažastis patrinti 🙂

Reply
Zivile 2015-08-18 - 14:33

Odos gydytoja šituos supeikė, sakydama, jog jie drasko odą ir siūlė dezodorantus (dauguma, žinoma, antiperspirantai) pirkti vaistinėse 😕

Reply
Živilė 2015-08-18 - 14:36

Įdomus pasiūlymas 🙂 Kiek teko žiūrėti, vaistinės asortimentas deja tikrai ne visad būna geras sudėties prasme. Gal kažką konkrečiai rekomendavo? 🙂

O dėl draskymo nepastebėjau, nebent kas bando jį sausą trinti. Tada taip 🙂

Reply
Zivile 2015-08-18 - 14:43

mamai rekomendavo Iwostin, kuris man nepatinka, tai bandysiu natūralius naudot arba žalią citriną, dar esu skaičius apie sodos gerus efektus 🙂 vaistinėj iš dezodorantų esu radus tik Bioderma, kiti visi antiperspirantai, tai net nekyla ranka pirkt 😉

Reply
Zivile 2015-08-18 - 14:36

Ir, odievay, man atsivėrė akys, kodėl neveikė natūralūs dezodorantai – nes pažastys drėgnos!

Reply
Živilė 2015-08-19 - 10:11

ha, tikiuosi, jog dabar veiks :))

Reply
„Natūralus ID“ 2015-08-19 - 09:40

Draskyti odą alūno akmenėlis gali tuo atveju, jei yra numetamas ant grindų ar kito kieto paviršiaus ir apsidaužo, atsiranda aštrūs paviršiaus kampai. Tačiau žymiai rečiau galima prekyboje matyti „pliką“ alūną, kurį neišvengiamai reikėtų kišti po vandeniu visą, o paskui gaudyti slystantį iš rankų, nes dažniausiai jis įvilktas ir apsaugotas pakuotėje, kaip šituo konkrečiu atveju 🙂

Reply
Živilė 2015-08-19 - 09:56

Dabar aišku, iš šios pusės nebuvau pamąsčiusi 🙂 Apdaužytas ar neįvilktas į apsauginę pakuotę matyt tikrai nėra tinkamiausias pasirinkimas.

Reply
„Natūralus ID“ 2015-08-19 - 14:43

Vistik abejoju, kad aukščiau paminėta gydytoja omenyje turėjo alūno daužymą, mėtant ant grindų 😀

Reply
Živilė 2015-08-20 - 18:43

Kaip tik Kvapų namuose pirkau antrą alūno akmenėlį ir įspėjo saugoti, jog nesudužtų 🙂 Teiravausi kokia dar kita priežastis gali jog braižytų, bet neįvardino nieko kito 🙂

Reply
Deva 2015-08-19 - 11:27

Prieš kelis metus buvau nusipirkusi tą akmenėlį, tik jis buvo apvalus kaip kamuoliukas, ir ne kartą sušlapintas išsprūsdavo iš rankų, atsirasdavo įtūkimų. Tada ir braižydavosi labai nemaloniai. Teko išmesti.
Šiaip su visais tas dezodorantais man didelė problema yra, Kai nusiperku kad ir paprastą iš parduotuvės su tom aliuminio druskom, bent jau kvapo nėra (o prakaitavimo man niekas nesustabdo – kad ir kokį antiperspirantą benusipirkčiau, vistiek prakaituoja), tačiau panaudojus kiek ilgiau, atsiranda nemalonus jausmas pažastyse. Kartais net nedidelis skausmas būna. Bandžiau ir tuos “ekologiškus”, bet vėl negerai – kokią savaitę panaudojus viskas ok, tačiau vėliau vėl nebeveikia, atsiranda nemalonus kvapas. Net nežinau, gal čia dėl to, kad bakterijos patenka į buteliuką, o kadangi jame ingredientai ne tokie žalingi, tos bakterijos nemiršta ir “sugadina” viduje esantį turinį? O visi purškiami produktai išvis netinka. Dabar jau nežinau kelintą buteliuką iš eilės naudoju rutulinį nivea, bent jau netepa drabužių, o tą nemalonų jausmą pažastyse bandau ignoruoti.. Negerai, bet tiesiog nežinau ką daryt 🙁

Reply
Živilė 2015-08-20 - 20:25

Negarantuoju, jog padės, bet tikrai siūlau pamėginti žalią citriną. Skamba keistai ir mažiau patogu, bet tikrai verta bent jau išmėginti. Maža ką, gal ir jums suveiks.

Esu skaičiusi, jog viena problema su įprastais dezodorantais yra ta, jog ilgainiui gali pasireikšti savotiškas tolerancijos efektas, kai reikia vis stipresnio dezodoranto tam pačiam rezultatui išgauti.

Reply
„Natūralus ID“ 2015-08-19 - 14:48

Jeigu alūno akmenėlis netiko tik dėl įtrūkimų, galima paieškoti purškiamos formos – būna dezodorantų, kur alūno kristalai ištirpinti vandenyje. Galima ir pačiai išsitirpinti, alūno miltelius parduoda nemažai parduotuvių Lietuvoje, bent man taip rodo paieška internete.

Reply

Komentarai

Read previous post:
AVON lūpų dažai “Ultra color indulgence” mėgstančioms ryškias spalvas ir drėgnų lūpų efektą

Prieš metus mėginti ir tinklaraštyje (čia) aprašyti Avon Ultra Colour lūpų dažai buvo palikę išties neblogą įspūdį - pigmentuota, maloni, nesausinanti bei tuo...

Close