Plaukų priežiūra pagal liaudies patarimus – ricinos aliejus ir čemeryčių vanduo

written by Živilė 2015-12-31

Kartu su pasakiškai baltu sniegu, žiema atneša ir mažiau gražių pasekmių. Laikotarpiu, kai atšala klimatas, mūsų oda išsausėja, lūpos suskeldėja, plaukai ima veltis, nori nenori tenka skirti daugiau dėmesio kūno priežiūrai.   Asmeniškai, šokia tokia problema tapo silpnesni ir labiau slenkantys plaukai bei blakstienos, – nieko gąsdinančio, tačiau to pakako, jog susimąstyčiau apie pagalbos priemones. Kas be ko, panašios problemos, visų pirma rodo, jog reikia pakoreguoti mitybą (gali būti, jog organizmui trūksta cinko) bei apmažinti patiriamo streso kiekį. O tuomet, galima imtis ir išorinių priemonių.

Panorus paskatinti plaukų augimą ar apmažinti jų slinkimą, galima išmėginti devynias galybes gelbėjimo liemenių – pradedant nuo tokių natūralių, kaip dilgėlių nuoviras, svogūnų sultys, baigiant specialiais mišiniais ir balzamais. Kadangi pasirinkimas platus, šį įrašą skiriu dviems, pačios išmėgintoms priemonėms, – čemeryčių vandeniui ir ricinos aliejui.

Čemeryčių vanduo

Susidūrus su plaukų slinkimu, norėjosi natūralios, paprastai naudojamos ir neapsunkinančios priemonės, todėl pirmą kartą išbandžiau čemeryčių vandenį. Šiaip jau čemeryčių vaistinis preparatas skirtas utelėms naikinti, tačiau liaudyje pagarsėjusi ir kita žolelių vandens paskirtis, tai plaukų slinkimo stabdymas. Jokių mokslinių to fakto įrodymų rasti nepavyko, radau vien įspėjimus, jog didesniais kiekiais ar ilgesnį laiką jo naudoti negalima dėl toksiško poveikio. Pasiryžus, čemeryčių vandenį galima maišyti į kaukes arba įtrinti į šaknis prieš einant miegoti, o ryte išsiplauti. Tikint internetiniais pasakojimais priemonė stebuklinga, pati tokia entuziastinga nesu, mat progresą velniškai sunku pamatuoti. Įpusėjus buteliuką norisi sakyti, jog šepetyje plaukų randu mažiau, tačiau negaliu garantuoti, jog padėjo būtent čemerys.

Čemeryčių preparato galite įsigyti bet kurioje vaistinėje gyvai ar internetu.

valentis cemeryciu vanduoDSC_1164

Ricinos aliejus

Koks geriausias blakstienų serumas? Teisingai, ricinos aliejus.

Iš tiesų, sakoma, jog ricinos aliejus puikus ne tik puoselėjant blakstienas, bet plaukus apskritai – skatina jų augimą, saugo nuo slinkimo ir skilinėjimo. Blakstienas visų pirma miniu dėl to, jog asmeniniu patyrimu tai bene efektyviausias iki šiol mėgintas būdas joms auginti. Įprasti tušai, ypatingai vandeniui atsparūs, ilgainiui blakstienas skriaudžia ir silpnina. Tuo tarpu kiekvieną vakarą tepamas ricinos aliejus, atrodo, veikia kaip puikiausias serumas.

Aliejus tirštas, klampus ir sunkus, todėl norint naudoti galvos plaukų šaknų stiprinimui, jį rekomenduotina maišyti su lengvesnėmis priemonėmis, tarkime Jojoba arba Argano aliejumi. Jeigu mėgstate plaukų kaukes, įpilkite kelis lašus aliejaus į jas. Tokią priemonę gali būti sunku išplauti, ypač jei turite riebius plaukus, tačiau pamėginti galima.

Pažymiu, jog kaip ir čemeryčių vandens atveju, nėra jokių klinikinių įrodymų, kurie patvirtintų minėtus ricinos aliejaus privalumus, tik žmonių atsiliepimai, tad skeptiškumo nepameskite.

Ricinos aliejaus galite įsigyti bet kurioje vaistinėje gyvai ar internetu.

ricinos aliejus 01 ricinos aliejus 02

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

2 komentarai

Susiję įrašai

2 komentarai

Monika 2015-12-31 - 09:06

Na, kiek teko pastebėti, jau ne viena blogerė pastaruoju metu aprašė šias stebuklingas priemones 😀

Reply
Živilė 2015-12-31 - 11:03

Labai norisi rasti tas stebuklingas priemones, kuriuos išspręs visas mūsų problemas 🙂 Deja tokios neegzistuoja, todėl kažko verčiančio iš kojų nesitikėčiau ir naudojant šias priemones. Ypatingai, jog nėra jokių realių įrodymų.

Nors ricinos aliejų tikrai mėgstu ir prireikus naudoju dažnai. Norisi sakyti, jog veikia, bet kas žino, gal čia blakstienų masažavimas (folikulų stimuliavimas) padeda, o ne aliejus 🙂

Reply

Komentarai

Read previous post:
Mary Kay riboto leidimo kolekcija “City Modern” – akių šešėliai, lūpų dažai ir nagų lakas

Kalbant apie kosmetiką, niekada nebuvau (ir esu tikra nebūsiu) tinkliniu marketingu paremtos prekybos gerbėja. Jei kažko negaliu įsigyti internetu ar parduotuvėje,...

Close