Davines “Plaukus gražinančio aliejaus”apžvalga arba Pradedančiųjų įvadas į silikonų pasaulį

written by Živilė 2016-01-29

“Plaukus gražinantis aliejus” skamba viliojančiai, tiesa? Davines produkto apžvalgą norisi pradėti nuo fakto, jog iš tiesų tai nėra aliejus. Kur kas tinkamesnis pavadinimas būtų glotninantis ir žvilgesio suteikiantis silikonų mišinys, nors spėju, jog daugumai pirkėjų toks vardas neskambėtų patraukliai. Gal ir be reikalo, skirtingai nuo paplitusio įsitikinimo silikonai nėra blogi patys savaime ir yra saugūs sveikatai. Taip, jie tikrai nepadeda plaukams tapti sveikesniems, tik sukuria tokį įspūdį, tačiau jei neužsilieka, realiai ir nekenkia. Geriausia į juos žiūrėti kaip į dekoratyvinę priemonę, kuri papuošia trumpam, panašiai kaip makiažo pagrindas vizualiai išlygina odos spalvą, maskuoja trūkumus, tačiau neatstoja puoselėjančio kremo. Problema kyla tuomet, kai leidžiame šiai medžiagai kauptis ir susiformuoja plėvelė plaukams bei galvos odai neleidžianti “kvėpuoti”, trukdanti pasisavinti naudingas medžiagas, dėl ko ilgainiui plaukai sausėja, praranda natūralų blizgesį, purumą. Nors dalis silikonų rūšių (Cyclomethicone, Dimethicone Copolyol ir kt.) pasišalina su paprastu vandeniu, kiti reikalauja sunkesnės artilerijos (tarkim, Dimethicone, Cyclopentasiloxane). Tuomet puolame naudoti giliai valančius šampūnus turinčius šiurkščių valiklių tokių kaip Sodium laureth sulfate ar Sodium lauryl sulfate. Pastarieji savo ruožtu daro meškos paslaugą – alina ir sausina plaukus. Iš viso šito, manau, verta įsiminti du dalykus – “aliejai” su silikonais nesprendžia plaukų problemų IR nenuplaunamų silikonų nereikėtų naudoti dažnai.

Grįžtant prie Davines, tai ’83 metais, Italijoje užgimęs prekės ženklas specializuojasi plaukų priežiūroje ir siūlo tiek profesionalams, tiek namams skirtas priemones. Pakuočių dizainas pasižymi paprastu minimalizmu, tad gal ir netaps vonios akcentu, tačiau yra patogios naudoti. Kalbant apie testuojamą priemonę, gautas rezultatas atitiko lūkesčius. Tepant ant šlapių plaukų padeda glotninti, šiek tiek tiesinti plaukus; ant sausų – suteikia daugiau blizgesio, padeda jiems gražiau kristi. Nieko verčiančio iš kojų, tačiau rezultatas pastebimas.

Sudėties sąrašas gana standartinis – 4 rūšių silikonai, UV filtras, kvapikliai, dažinės urlijos sėklų aliejus, minėtų kvapiklių sudėties elementai, kuriuos pagal reikalavimą gamintojai privalo paminėti ir vitaminas C.

Davines-beautifying-potion-plaukams-6

Privalumai

  • Plaukai tampa tiesesni, gražiau krenta, labiau žvilga, šiek tiek lengviau šukuojasi;
  • Nepadauginus, neima greičiau riebaluotis;
  • Produktas skalsus, užtenka vieno-dviejų paspaudimų visam plaukų ilgiui, tad užtenka ilgam;
  • Saugo nuo karščio džiovinant;
  • Sudėtyje yra UV filtras, kuris atlieka dvi funkcijas – kadangi pakuotė skaidri, filtras saugo buteliuke esančius, šviesai jautrius ingredientus IR tikėtina padeda išlaikyti plaukų spalvą nuo blukimo saulėje;

Trūkumai

  • Klaidinantis pavadinimas. Tai  nėra aliejų mišinys, mat jame tėra vienas – dažinės urlijos sėklų aliejus, o ir pastarojo įdėta mažiau nei kvapiklių, taigi naudos tikėtis neverta;
  • Aštrūs, nesaugūs kvapikliai sudėtyje;
  • Intensyvokas, saldus, užsiliekantis kvapas;
  • Naudojami vandeniu nenuplaunami silikonai, kurie ilgainiui kaupiasi ant plaukų ir suformuoja plovėlę, kas prisidėti prie sausėjimo ir lūžinėjimo, natūralaus blizgesio praradimo.

Verdiktas.Davines “Plaukus gražinantis aliejus” – dekoratyvinė priemonė, kuri sukuria įspūdį, jog plaukai sveikesni negu yra – labiau blizga, tampa paklusnesni, lengviau išsišukuoja, atrodo švelnesni. Naudojant retkarčiais priemonė problemų nesukels, tačiau kasdienai nerekomenduoju, mat sudėtyje yra nesaugių ingredientų, o vandeniu nenuplaunami silikonai kaupiasi ant plaukų; jiems išplauti reikalingi šiurkštūs plovikliai. Nerekomenduoju sausiems bei silpniems plaukams.

Cyclopentasiloxane (silikonas), Disiloxane (silikonas), Dimethiconol (silikonas), Cyclohexasiloxane (silikonas), Ethylhexyl Methoxycinnamate/Octinoxate (UV filtras), Partum/Fragrance (kvapikliai, sudėtis komercinė paslaptis), Bixa Orellana Seed Oil, Citronellol (kvepalų ingredientas), Geraniol (kvepalų ingredientas), Linalool (kvaplų ingredientas), Alpha-Isomethyl Ionone (kvepalų ingredientas), Limonene (kvepalų ingredientas), Tocopherol (vitaminas C).

Kaina € 17,00 už 50 ml. Įsigyti galima inhair, topbeauty ir kt.

Davines-beautifying-potion-plaukams-7Davines-beautifying-potion-plaukams-5

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

5 komentarai

Susiję įrašai

5 komentarai

Gintarė 2016-01-30 - 21:25

Tikiuosi kuo daugiau žmonių ims kalbėti apie kosmetikos sudėtį ir tapsime išrankesniais ir protingesniais vartotojais 🙂 ačiū už tai! Vertesnę priemonę plaukų galiukams pastebėjau live clean plaukų galiukų serumą eurokose, planuoju įsigyti. O tikrų aliejų mišinį plaukams mačiau taip pat eurokose babuškos agafijos aliejus plaukams 🙂

Reply
Živilė 2016-01-30 - 23:27

Iš tiesų pastebiu, jog vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į sudėtis 🙂 Tas visada labai džiugina.

Ir dėkui už rekomendacijas, atkreipsiu dėmesį! Kadangi plaukai riebūs, retai naudoju grynus aliejus, bet kartais galiukams praverčia.

Reply
Laimė 2016-01-30 - 22:38

Džiugu, kad pildote savo užrašus 😍

Reply
Živilė 2016-01-30 - 23:03

Ačiū, jog skaitote! 🙂

Reply
Geistė Vaitulionytė 2016-09-27 - 14:40

jSveikos,
man labai patiko šios priemonės kvapas, tad nusipirkau pabandyti kūno prausiklį.
Nebereikia kvepintis 😉

Reply

Komentarai

Read previous post:
Asmeniškumai ir New In 2016 sausis: Kosmetikos DNR, Biokosmetika, Ambroozija, Make Up Factory, Davines ir kt.

Nauji metai šį kartą įsibėgėjo kaip kokia į kosmosą leidžiamą raketa, taip greitai ir triukšmingai, jog džiaugiuosi stovinti ant kojų. Artėjant...

Close