Biokosmetika “Šaltalankių eliksyras” sausos ir pažeistos odos priežiūrai

written by Živilė 2016-02-12

Vis daugiau laiko skiriant kosmetikos sudėčių nagrinėjimui, imu jausti didesnį prielankumą gaminiams turintiems paprastas kompozicijas. Kuo mažiau komponentų, tuo tikresnė esu, jog žinau ką tepu ant odos bei kokio rezultato galima tikėtis. Žinoma, jei turėčiau rinktis tarp dviejų produktų, iš kurių pirmasis yra gausios sudėties, sukomponuotas apgalvotai derinant dermatologinius ir natūralius ingredientus užtikrinant saugumą, puikų poveikį ir malonią tekstūrą, o antrasis – kelių aliejų mišinys, kurį iš esmės galėčiau susimaišyti ir pati, rinkčiausi pirmąjį variantą. Tačiau linijų, kurios sugeba sukurti sudėtingą ir gerą produktą, sprendžiant iš asmeninės patirties, nėra daug, tad paieškos užtrunka.

Mažiau kartais yra daugiau posakį nuostabiai atitinka “Šaltalankių eliksyras” iš lietuviškos kosmetikos gamintojo Biokosmetika. Tiesa, gaminį asmeniškai baisingai knieti pervadinti. Sudėties eilėje šaltalankių aliejus iškėlęs galvą stovi penktas, t.y. paskutinis prieš vašką ir eterinius aliejus, kurių paprastai tėra keli lašeliai. Daugumą eliksyre sudaro mango sviestas, kokosų aliejus ir erškėtrožių aliejus. Tuomet dar įdėta kakavos sviesto ir galiausiai šaltalankių aliejaus. Tad kodėl mišinio nepavadinus “Mangų eliksyru” ar “Mangų švente”, juk mangai gėris,  – dievinu mangus, tikiu mėgstate ir jūs, kas nemėgtų. O svarbiausia tai nedarytų iliuzijos, jog pagrindiniu smuiku groja šaltalankis.

Saltalankiu eliksyras is Biokosmetika 04

Grįžtant prie esmės, kaip jau supratote, produktas yra aliejų mišinys, kuriame kiekvienas jo gyventojas savaip vertas dėmesio ir nei vieno nesinori iš kompanijos išvyti.

 • Mango sviestas – odai identiškas ingredientis mėgdžiojantis natūralius odos procesus, dėl ko puikiai drėkina, ramina uždegimus, yra gausus riebiųjų rūgščių, gerinančių odos barjerines funkcijas, šaltinis.
 • Kokosų aliejus – vienas populiariausių aliejų ir tikrai ne veltui, mat efektyviai drėkina, vėlgi, geras riebiųjų rūgščių šaltinis.
 • Erškėtrožių aliejus – padeda odai atsinaujinti, tinkamas vystančiai, saulės nuskriaustai odai, turint pigmentinių dėmių.
 • Kakavos sviestas – maitina, minkština, suteikia švelnumo pojūtį.
 • Šaltalankio aliejus – pilnas antioksidantų, įvairių vitaminų; gerina ir skatina odos gijimą,  ramina sudirgimus, malšina uždegimus.

Saltalankiu eliksyras is Biokosmetika

Kam skirtas “Šaltalankių eliksyras”? Kaip ir teigia gamintojas, mišinys tiktų saulės pažeistos odos priežiūrai. Tačiau taip pat puikus žiemą, kai kandžiojasi šaltukas, o oda reikalauja ne tik drėkinimo, bet ir intensyvesnio maitinimo. Gaminio etiketė skelbia, jog mišinys gali būti naudojamas tiek kūnui, tiek veidui. Tikrai gali, tik jei neturite išskirtinai sausos veido odos,  to dažnai nedaryčiau, mat kokosų aliejus ir kakavmedžio sviestas yra komedogeniški (t. y. kemša poras). Pati eliksyrą tepu ant sausų rankų bei kojų plotų vietoje kūno kremo. Nepripratusiems prie aliejų mišinių faktas, jog jie lėčiau susigeria gali erzinti. Tačiau asmeniškai visas tas procesas ramina – lėtai, sukamaisiais judesiai įtrinu  į odą, pajaučiu, kaip apima šilumos pojūtis, o kambarį užpildo natūralus aromatas.

Privalumai

 • mišinys sukomponuotas naudojant vien natūralius ingredientus;
 • drėkina, maitina, saugo, veikia priešuždegimiškai, skatina gijimo procesus;
 • universalumas – žiemos metu saugo nuo šaltuko daromos žalos, vasarą – ramina saulės pažeistą odą;
 • tinka tiek kūnui, tiek veidui;
 • suteikia labai švelnų, gelsvą atspalvį, kuris šiek tiek primena įdegį;
 • sveikatai saugi sudėtis;
 • naudojasi gana taupiai;

Trūkumai

 • labai jautrią odą gali dirginti pipirmėčių aliejus;
 • naudojant ant veido gali kimšti poras, tad tiktų nebent sausai odai;

Sudėtis: Mangifera Indica Seed Butter (mango sviestas), Cocos Nucifera Oil (kokosų aliejus), Rosea Rubiginosa Seed Oil (erškėtuogių aliejus),  Theobroma Cacao Butter (kakavmedžio sviestas), Hippophae Rhamnoides Oil (šaltalankio aliejus), Beeswax Acid (Bičių vaško rūgštis), Mentha Piperita Oil (Pipirmėčių aliejus), Cananga Odorata Oil (Kvapiosios kanangos arba ylang-ylang aliejus).

Įsigyti galima Biokosmetikos Akademija parduotuvėje gyvai arba internetu čia Kaina už 30 ml. 6,70€, 55 ml. 10,40€.

Saltalankiu eliksyras is Biokosmetika 03

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

6 komentarai

Susiję įrašai

6 komentarai

„Natūralus ID“ 2016-02-15 - 08:40

Šaltalankių aliejus kaip ir kiti panašūs „dažantys“ aliejai (erškėtuogių aliejus, morkų fitolis) niekuomet nesipuikuos sudėties pradžioje, nes nė viena tokių gaminių vartotoja nenorės, kad jie nuspalvintų odą. O ji dar ir sunkiai nusivalo po tokių pokštų. „Kvapų namai“ turi „Bronzinės odos“ aliejų, šaltalankių kremą – iš jų viename morkų fitolis, kitame šaltalankių ekstraktas yra 4-5 vietose dėl ryškumo ir spalvinimo gebėjimų. Todėl man atrodo, kad visai pagrįsti yra visų jų pavadinimai, nes techniškai neįmanoma pakeisti sudėčių, patraukiant spalvotuosius dar labiau į priekį :))

Reply
Živilė 2016-02-15 - 10:12

Suprantu ką nori pasakyti ir sutinku, jog šio aliejaus ir negalėtų būti ryškiai daugiau, tačiau mano nuomone esmės tai nekeičia:) Tai “mišinys su šaltalankių aliejumi”, o ne “šaltalankių mišinys”, tiesiog. Tiesą sakant apskritai džiaugčiausi, jog pavadinimuose nefigūruotų ingredientų vardai, – haliurono rūgštis, alavijai, migdolai ir t.t. Tai retai ką nors pasako apie patį produktą, tik skatina vieno ingrediento kultą. Taip ir atsiranda noras ieškoti vieno produkto/sudėties elemento, kuris stebuklingai išspręs visas problemas. Vietoje to reikėtų akcentuotų funkcijas, kurias atlieka produktas.

Žinoma, Biokosmetikai palyginus neturiu jokių priekaištų. Produktas geras, tas svarbiausia:)

Reply
„Natūralus ID“ 2016-02-15 - 15:17

Neseniai mačiau visiškai priešingą pavyzdį. Paprasčiausią balzamą žiemai, labai aiškios paskirties gaminį, kuriame vargdama atskyriau vos du ingredientus, visa kita lieka už mūsų visatos ribų, nes daugiau jokios bent kiek aiškesnės informacijos nepateikta. Jei ten tikrai yra taukų, kaip įtaria mūsų su drauge nosys, tai tikriausiai reikėtų kažkaip aiškiau ir sąžiningiau tai komunikuoti pirkėjams. Dabar tik džiaugiuosi, kad apsipirkau ne aš, o balzamą greičiausiai reikės išmesti 🙁

Žodžiu, aš už aiškumą, atvirumą, o visa kita – pačios interpretuosime 🙂

Reply
Živilė 2016-02-15 - 15:52

Skamba prastai 🙂 Kas tikrai nesuvokiama, kai gamintojas svetainėje nepateikia sudėčių. Tuomet tikrai perki katę maiše.

Tiesa, turbūt viena iš smagiausių istorijų buvo, kai susiruoščiau pirkti kremą, kurio pavadinime parašyta “su arbatmedžio aliejumi”, pažiūrėjus į sudėtį teko nusivilti, jog arbatmedžio aliejaus išvis nėra, tik hidrolatas. Prašiau gamintojas, jie patikino, jog tikrai nėra, aprašyme įsivėlė klaida ir ją pataisys. Beje, “klaidą” ištaisyti prireikė ~dviejų mėnesių. Pasaka 🙂

Reply
Natūralus ID 2016-02-24 - 12:25

Svetainėje sudėčių nėra, ant etiketės – nesuprantami trumpiniai. Bet turiu prisipažinti, kad nežinočiau, kaip kiaulės taukai pagal INCI vistiek, net jei ir stengčiausi viską smulkmeniškai konvertuotis į gimtąją kalbą 🙂

du mėnesiai, šaunuoliai 😀

Reply
nuosiandienasgrazi 2016-02-29 - 10:55

manau, šaltalankio ar kiti ryškios spalvos aliejai pirmu smuiku galėtų griežti nebent kaukėse ar kituose produktuose, kurie yra nuplaunami po kurio laiko. Pati šaltalankių aliejumi karts nuo karto išsitepu veidą bet tik prieš miegą arba kai niekur neketinu eiti ir rodytis 🙂

Reply

Komentarai

Read previous post:
Make Up Factory gelinis pavedimas “Dramatic Cream Eye Liner”

Gelinis akių pavedimas yra tas produktas, kurio paprastai užtenka porai žiemų. Jei iš makiažo nevalgote duonos, vargu ar apsimoka šio gėrio...

Close