Kosmetikos superherojus vitaminas C ir įdomūs faktai

written by Živilė 2016-10-04

Nuolatos kalbant apie tai, kokie neaprėpiami pavojai gali slėptis kosmetikos sudėtyse, lengva pamiršti, kad pasaulyje egzistuoja ir gėris. Tiesa ta, jog šiuo metu rinkoje turime tiek puikių sudėties elementų, jog beveik neįmanoma išskirti geriausius. Visgi tam tikrų išimčių pasitaiko ir viena tokių išimčių yra vitaminas C, gamintojų tarpe geriau žinomas kaip Ascorbic acid. Vitaminas C, kuris komiksų pasaulyje būtų pramintas SuperC yra tikras odos senėjimo prevencijos superherojus, mat turi išties fantastiškų galių:

 • Šviesina, lygina odos toną, mažina pigmentinių dėmių matomumą bei kitokią saulės padarytą žalą.
 • Padeda padidinti kolageno, lemiančio odos stangrumą, gamybą.
 • Malšina uždegimus ir ramina sudirgimus.
 • Greitina odos gijimo procesą.
 • Didina kremų nuo saulės efektyvumą.

Neabejotinai puikus Vitamino C bruožas yra ir tas, jog naudojant jį net ir ilgą laiką, retai kada pasireiškia šalutinis poveikis. Be to, jį galima ramiausiai derinti su kitais, odos senėjimo prevencijai skirtais ingredientais, tokiais kaip UV filtrai ir AHA rūgštys.

vitaminas-c-serumai

vitamino c serumai

Žinant kokių supergalių turi įrašo herojus, nekyla nuostaba, kodėl mūsų rinką užtvindė vitamino C serumai bei kremai. Dabar tokių galima rasti bene kiekvienoje kainos kategorijoje, jie žiūri į mus iš gražių lentynų ir prašosi išmėginami.  Visgi galvos pamesti nereikėtų. Geriau, susipažinus su vitamino C galiomis, susipažinti ir su trūkumais. Jei Supermeno silpnybė yra kriptonitas, kurio akivaizdoje jis tampa silpnas ir pažeidžiamas, tai SuperC priešas – Saulė. Ingredientas žaibiškai praranda savo privalumus veikiamas saulės ir deguonies, o tai sukelia nemažą iššūkį vitamino C produktų kūrėjams. Kaip sukurti atsparią vitamino C formą? Kokioje pakuotėje turėtų gyventi mūsų superherojus? Kokia koncentracija užtikrina efektyvumą? Kokie kiti ingredientai didina ar mažina SuperC galias? Tokie klausimai skamba gana sudėtingai, tačiau nuo to, kaip puikiai vienas ar kitas gamintojas atsakė į šiuos ir panašius klausimus labai priklauso, kokio dydžio naudos galime tikėtis. Ir nors, sukiojant ratus parduotuvėje, įvertinti gamintojų darbą sunku, pasiryžus šiai misijai, ne pro šalį susipažinti su pagrindiniais efektyvumo kriterijais.

Galime viltis, jog turimas vitamino C serumas bus efektyvus, jei:

Žinoma, vaikščioti į parduotuvę, susirašius stabilias vitamino C formas, nėra didžiausia pramoga. Tačiau šiais laikais geriausią produktą įmanoma išsirinkti ir iš namų, kur, apsikabinus puodelį arbatos, galima išsinagrinėti visą svarbią informaciją. Tereikia įdėmiau susipažinti su kandidatų sudėtimis ar bent jau pasiskaityti apie juos tokiose svetainėse, kaip Kosmetikos DNR ar Paula’s choice.

Jei įrašas patiko ir domina panerti į vitaminų pasaulį giliau, kviečiu artimiau susipažinti ir su vitaminu A įraše “Kosmetikos sudėčių galvosūkiai: vitaminas A draugas, priešas ar abu?”.

O pabaigai, įdomūs faktai apie superherojų vitaminą C:

 • Vitamin C yra dažniausiai ieškomas vitaminas Interneto paieškų svetainėse (ar tik ne todėl jūs šiame įraše ir atsiradote?)
 • Dauguma žmonių mano, jog daugiausiai vitamino C turi apelsinai bei citrinos, bet tiesa ta, jog vitamino C kur kas daugiau turi papajos, paprikos, puikieji brokoliai ir taip taip, visų myli Briuselio kopūstai.
 • Vitamino C kartu su kava gali būti naudojama kuriant nespalvotą foto juostą.
 • Angliškas žodis “Ascorbus” reiškia “no Scurvy”, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia ” ne Skorbutas”. Tradiciškai, daug vitamino C turintys vaisiai (tokie kaip citrina) buvo imami į ilgas keliones jūroje tam, jog padėtų išvengti skorbuto, liaudiškai vadinamo kraujuojančių dantenų liga.
 • Vengrų biochemikas Dr. Albertas Szent-Gyorgi buvo pirmasis izoliavęs vitaminą C molekules dar 1928 (gyvūnų antinksčiuose). Kiek vėliau tą patį atliko raudonosiose paprikose ir  1937 mokslininkas už savo darbą apdovanotas Nobelio premija.
 • Vitaminas C yra būtina maistinė medžiaga organizme gaminant ir išlaikant kolageną, kuris yra būtinas augimui, kaulų, sausgyslių, kremzlių sveikatai.

Skaitinių rekomendacijos:

 1. Get to know your vitamin C.

 2. Vitamin C in dermatology.

 3. How Does Vitamin C Help Skin?

 

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

10 komentarai

Susiję įrašai

10 komentarai

Miglė M. 2016-10-04 - 23:31

Labai geras straipsnis! Būtų įdomu daugiau tokių sulaukti

Reply
Živilė 2016-10-04 - 23:46

Dėkoju ir džiaugiuosi, jog pasirodė įdomu 🙂

Reply
Frozzen 2016-10-04 - 23:59

As prisidedu prie padeku uz idomu ir naudinga ir dar moksliniais faktais pagrista straipsni! Labai patiko apie vitamina A, spf kremus, levandu eterini alieju. Saunuole,Zivile. Lauksiu kitu irasu!

Reply
Živilė 2016-10-05 - 13:16

Labai ačiū už tokį įvertinimą ir motyvaciją! 🙂

Reply
Beatričė 2016-10-05 - 01:30

Puikus! Tikiuosi tęsite šią seriją.

Reply
Živilė 2016-10-05 - 13:17

Beatriče, dėkui! Būtinai tęsiu 🙂

Reply
Karolina 2016-10-05 - 13:25

Živile,

Labai patiko! Šiuo metu kaip tik naudoju vitamino C serumą kosmetologės rekomendacijomis 🙂 Eisiu dabar nagrinėtis jo sudėtį 😀

Reply
Živilė 2016-10-05 - 23:27

Dėkui, Karolina! Tikiuosi Jūsų turimas serumas pasiteisins 🙂

Reply
Vi.Woolf 2016-10-05 - 14:10

Prisidedu prie pagyru – puikus straipsnis, daugiau tokiu.

O gal galetum isduoti paslapti koki produkta su vitaminu C pati naudoji jei naudoji?
Butu idomu suzinoti:) Nes pati ieskojau siek tiek bet neradau tinkamo varianto.

Reply
Živilė 2016-10-05 - 23:29

Didelis ačiū už įvertinimą 🙂 Naudoju Mad Hippie vitamino C serumą, kurį būtinai aprašysiu!

Reply

Komentarai

Read previous post:
Matinių lūpų dažų atradimas iš INGLOT: HD Lip Tint Matte (nr. 17)

Matiniai lūpų dažai iš INGLOT į akiratį papuolė lankantis lietuviškoje grožio parodoje "Pelenė".  Lyg ir neplanavau papildyti priemonių lūpoms atsargų, tačiau, kai geriausia...

Close