VEIDO TONIKAS: kas tai ir kam jis reikalingas?

written by Živilė 2017-05-11

Veido tonikai yra viena tų priemonių, kurios, tikriausiai, ilgiausiai dulka kosmetikos parduotuvių lentynose. Niekam nekyla klausimų kam reikalingas veido kremas ar prausiklis, tačiau kas tas tonikas ir kam jis skirtas žino ne visi. Skirtingai nei kartais galvojama, toniko pagrindinė misija nėra pašalinti nešvarumų likučius (nors kartais šią funkciją taipogi atlieka), o atgaivinti odą po jos prausimo, paruošti “dirvą” kitoms priežiūros priemonėms ir palaikyti tinkamą pH.

Kaip galbūt žinote, pH lygis nurodo odos rūgštingumą ir yra matuojamas skalėje nuo 0 iki 14. Sveikos odos paviršius yra šiek tiek rūgštinis ir grubiai tariant svyruoja nuo 4,5 iki 6 pH. Tokia, lengvai rūgštinė terpė padeda kovoti su bakterijomis ir saugo odą nuo infekcijų. Jei oda tampa pernelyg šarminė, ji sausėja, sudirgsta, didėja bėrimų tikimybė. Deja, daugelio muilų ir prausiklių (ypač tų, kurie gausiai putoja) pH yra pernelyg aukštas ir pH išbalansuoja. Būtent čia į pagalbą ateina geras  veido tonikas.

Kokių tonikų reikėtų vengti?

Būtų šaunu, jei nupėdinę į kosmetikos parduotuvę rastume platų pasirinkimą, meistriškai suformuluotų veido tonikų. Deja, realybėje, nemaža dalis tonikų tinkami nebent stalo paviršiui valyti, o ne veido odai prižiūrėti. Prie pastarųjų priskirčiau alkoholio pagrindu sukurtus tonikus, paprastai siūlomus turintiems riebią ar mišrią odą. Jie veikia antibakteriškai ir trumpam sutraukia poras, tačiau ilgainiui sausina odą, gali ją pažeisti ir taip pridaryti daugiau problemų, nei naudos. Kiek geresnė alternatyva naudojama antibakteriškai veikiančiuose tonikuose yra arbatmedžio aliejus ir  hamamelijų ekstraktas. Patarieji taipogi sulaukia kritikos, mat gali dirginti odą, tačiau asmenine nuomone yra draugiškesni.

Dar viena, itin dažna problema, kalbant apie veido tonikus yra kvapikliai. Lašelis kvepalų ingredientų sąrašo gale dar nieko nenužudė (tikėkimės) ir nėra labai baisu. Tačiau, jei kvapikliai rikiuojai tarp pirmųjų ingredientų, geriau ieškokite toniko, kuris ne tik kvepės, bet ir nesikėsins suerzinti. Nes jūs to verta, ar kaip ten reklamoje sako? Beje, ne ką mažiau skeptiška esu ir eterinių aliejų atžvilgiu, mat dalis sudėtyje turi potencialių dirgiklių. Apie tai, kodėl ne viskas kas natūralu yra gėris kviečiu skaityti įraše “Kodėl nesu natūralios kosmetikos šalininkė?”.

Kas slepiasi gerame veido tonike?

Kaip ir bet kokia kita odos priežiūros priemonė, veido tonikas turi būti gerai suformuluotas ir praturtintas naudingais ingredientais.  Rinkoje galima rasti įvairiausių tonikų, tačiau tradiciškai, dėmesio vertuose tonikuose gyvena raminančiai, priešuždegimiškai, drėkinančiai veikiančios medžiagos, antioksidantai. Žinoma, visų gerų ingredientų išvardinti neįmanoma, tačiau keli kuriuos mėgstu yra alijošiaus sultys, žaliosios arbatos ekstraktas, pantenolis, niacinamidas, taip pat vitaminai C ir E. Neblogas indikatorius yra ir pojūtis naudojant. Po gero toniko ant odos lieka švaros ir gaivos pojūtis, oda neparausta, nėra tempiama ar išsausinama, neatrodo, jog ji padengta riebia plėvele.

Jeigu buvo naudinga, su kažkuo nesutinkate, turite klausimų ar norėtumėte ateityje sulaukti veido tonikų rekomendacijų, susitinkame komentarų skiltyje 🙂

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

15 komentarai

Susiję įrašai

15 komentarai

Asta 2017-05-11 - 18:21

Rekomenduojamų tonikų penketuko (ar trejetuko) tikrai norėtųsi sulaukti 🙂

Reply
Živilė 2017-05-12 - 23:50

Asta, dėkui už pasidalinimą! Panašu, jog yra poreikis, tad reikės sukurti rekomendacijų įrašą 🙂

Reply
Jurgita 2017-05-11 - 18:29

Tikrai taip. Norėtųsi sulaukti sąrašo dėmesio vertų tonikų problemiškai, mišriai išsiplėtusiomis poromis, spuogų beriamai odai. 🙂

Reply
Jurgita 2017-05-11 - 18:31

P.S. O micelinis vanduo ir tonikas tas pats ar ne? Nes kažkaip pastaruoju metu jie tapatinami. Tiek vienas, tiek kitas valo odą, makiažą ir pan.

Reply
Marija 2017-05-11 - 19:49

Kiek žinau, tai micelinį vandenį būtina nuplauti, jis labiau kaip valiklis, o toniko nuplauti nereikia, jis atlieka drėkinimo funkciją 🙂
Aš taip pat laukčiau tonikų rekomendacijų mišriai odai 🙂

Reply
Živilė 2017-05-12 - 23:40

Jurgita, kaip teisingai parašė Marija, micelinis vanduo ir tonikas nėra tas pats. Micelinio vandens paskirtis yra pašalinti paviršinius odos nešvarumus ir makiažo likučius. Tiesa, jei turimo micelinio vandens sudėtis švelni, be potencialių dirgiklių ar poras kemšančių medžiagų, praturtinta naudingais ingredientais, jį galima palikti nenuplautą. Manau čia ir atsiranda šiokia tokia maišatis 🙂 Visgi, šių dviejų produktų funkcijos skiriasi.

Reply
Dalia 2017-05-11 - 18:42

po prausiklio, geriau naudoti toniką ar galima ir micelininį vandenį ?

Reply
Živilė 2017-05-12 - 23:44

Asmeniškai, po prausiklio naudoju micelinį vandenį su kuriuo įsitikinu, jog tikrai pašalinau visus nešvarumus nuo odos, o tada purškiu toniką 🙂 Jeigu esi tikra, jog turimas prausiklis puikiai pašalina viską, tuomet micelinį vandenį gali praleisti ir iškart naudoti toniką.

Reply
Giedre 2017-05-11 - 20:08

Būtų tikrai naudinga keletos gerų tonikų rekomendacijos, asmeniškai mišrios, beriamos odos priežiūrai. Labai puikus straipsniukas!

Reply
Živilė 2017-05-12 - 23:44

Giedre, dėkoju! 🙂

Reply
Gėlėta kosmetinė 2017-05-12 - 23:28

Puikus straipsnis 😉 Sveikinu 😉
Aš visoms irgi sakau, kad tonikas būtinai reikalingas, lygiai taio pat kaip prausiklis būtent dėl pH subalansavimo, tačiau dauguma vadovaujasi mitu, kjog naudoja mivelinį vandenį ir toniko nebereikia. Kokia Živile tavo nuomonė šiuo klausimu? Aš galvoju jog tai visiškai nėra tas pats 🙂
Būtų smagu išgirsti kokius tonikus renkiesi pati – rinkoje baigiu pritrūkti bandymų objektų 🙂

Reply
Živilė 2017-05-12 - 23:49

Ingrida, dėkoju, labai smagu, jog patiko 🙂
Veido tonikas ir micelinis vanduo tikrai nėra tas pats ir mano nuomone nepakeičia vienas kito. Tačiau iš esmės tai įdomus ir diskusijos vertas klausimas. Dabar parduotuvėse galima rasti švelnių prausiklių su užrašu “subalansuotas pH” ar pan.. Teoriškai, naudojant tokį prausiklį tonikas nėra būtinas.

Reply
Vilma 2017-10-04 - 23:25

Nebesulaukiu žadėto tonikų penketuko!

Reply
Živilė 2017-10-09 - 15:46

Vilma, tikrai, ačiū už priminimą 🙂 Penketukas nugulė į juodraščiuose ir buvo pamirštas.

Reply
Silvija 2017-12-27 - 15:42

Patiko pateikta jūsų informacija, tikrai naudinga. Toniko pasirinkimas bent man nemenkas iššūkis. Praėjo gan nemažai laiko kol radau sau tinkamą variantą, nuo kurio oda nebūdavo sudirgusi ir pnš.

Reply

Komentarai

Read previous post:
The Ordinary makiažo bazė
The Ordinary makiažo bazė “High-Adherence Silicone Primer”

The Ordinary makiažo bazė "High-Adherence" buvo pirmasis linijos produktas, kurį užsimaniau išmėginti išgirdusi nepaprastai pozityvų Wayne Goss atsiliepimą. Ironiška, tačiau iš visų...

Close