Margaritos/Kakės Makės šampūnai vaikams: ar žinote ką naudoja mūsų vaikai?

written by Olegas 2017-05-15

Tinklaraščio draugo įrašas

Ar dėl to, jog vaikystėje prižiūrėjau savo brolius (10 metų stažas), ar dėl darbo su vaikais stovyklose, ar dėl mano vis dar pasitaikančių infantilinių poelgių (visus 30 omnomų surinkau dar gegužės 2 d.), prijaučiu mažiems žmogeliukams. Matyt todėl, manau, svarbu pasidalinti šiuo įrašu.

Taigi, šiai dienai Margarita siūlo 3 vaikiškus šampūnus, iš kurių 2 yra su Kakės Makės simbolika. Apie edukacinį ir nuotaikingą Kakės Makės personažą esu teigiamos nuomonės. Knygas apie ją po keletą kartų perskaičiau savo dukterėčiai prieš miegą. Jai padovanojau Kakės Makės abėcėlę su viltimi, jog princesei bus lengviau išmokti skaityti. Bet knygų autorės sprendimą, susieti savo personažą su kosmetika vaikams, vertinčiau, kaip rizikingą. Rizika tame, jog, susidarę teigiamą asociaciją su knygų personažu, tėveliai gali aklai pasitikėti tokiu produktu. Kaip pasijaustų tėveliai, jeigu jiems pasakytų, jog jų vaikas naudojasi priemone, kurios sudėtyje yra:

  • šiurkštus, sausinantis ir erzinantis valiklis.
  • mažiausiai 3 ingredientai, galintys dirginti akis ir galvos odą.
  • nesaugių kosmetinių dažiklių.
  • Kalbu apie Kakės Makės obuolių kvapo šampūną (nuoroda į sudėties aprašymą).

Margaritos produktų gamintojas ir platintojas BIOK, prieš Kakės Makės obuolių kvapo šampūno paleidimą, siūlė ir siūlo „Margarita šampūną vaikams“, kurį galima laikyti saugiu ir švelniu (nuoroda į sudėties aprašymą). Tada BIOK, bendradarbiaudamas su Kake Make, paleido minėtą obuolių kvapo šampūną, turintį prastesnę sudėtį ir dirginantį akis (išbandžiau ant savęs). Galiausiai, kaip naujovė, atsirado Kakės Makės žemuogių kvapo šampūnas be ašarų, be SLS. Tik jokia tai ne naujovė, nes šio šampūno sudėtis praktiškai identiška „Margarita šampūnui vaikams“ (išskyrus porą ingredientų sąrašo gale). Išvados prašosi savaime.

Verdiktas:

Vaikai, negali sąmoningai spręsti, ar jiems vienokia ar kitokia priemonė yra saugi. Jiems tas, sakyčiau, išvis vienodai šviečia. Tačiau vaikai pasitiki savo tėveliais ir tikisi, jog jais bus pasirūpinta. O ką tėveliai? Tėveliai, tikriausiai, prieš perkant išmanųjį telefoną visas jo savybes išanalizuoja, palygina su kitais telefonais, paskaito atsiliepimus. Nes gi nepirksi telefono vien tik iš reklamos pažadų ir aprašymų ant pakuočių? Gal taip logiška daryti ir su kiekvienu pirkiniu? Ypač su produktais vaikams? O jeigu mums atrodo, jog kosmetikos gamintojais galima besąlygiškai pasitikėti, tai prisiminkime skandalus su Johnson’s Baby produktais, kurie buvo paduoti į teismą dėl sudėtyse esančių toksiškų, galimai vėžį skatinančių ingredientų. Johnson’s Baby ir BIOK nelyginu, tačiau tai geras priminimas, kaip svarbu atsakingai rinktis priemones ne tik sau, bet ir mažiesiems.

Jeigu Jums įrašas pasirodė aktualus, duokite žinią komentaruose, pagal tai galėsiu spręsti ar verta rašyti daugiau tokių apžvalgų.

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

12 komentarai

Susiję įrašai

12 komentarai

Ernesta 2017-05-15 - 20:54

Šaunus įrašas! Manau labai svarbu atkreipti tėvelių dėmesį į tai, kokią kosmetiką perka savo vaikams 🙂

Reply
Živilė 2017-05-16 - 09:51

Ernesta, džiaugiuosi, jog įrašas patiko 🙂 Ir labai sutinku, jog svarbu su tėveliais kalbėti apie kosmetikos ir kitų produktų saugumą 🙂

Reply
Saule 2017-05-15 - 21:10

Nu jei atvirai kur tos chemijos nera, jos visur pilna net maistas ir tas pridetas cheminiu medziagu, mano vaikai naudoja kakes makes duso zele nu ir ka, nu jos nori joms patinka as i tai per daug nekreipiu demesio.

Reply
Živilė 2017-05-16 - 09:54

Saule, įraše kalbama ne apie produktuose esančią chemiją, o ingredientus, kurie gali dirginti, alergizuoti ar kitokiu būdu veikti neigiamai. Tai daryti gali tiek natūralios, tiek sintetinės kilmės ingredientai. Rinkoje tikrai yra gaminių, kurie yra saugūs, švelnūs ir draugiški vaikų sveikatai. Tačiau, žinoma, kiekvienas žmogus turi pasirinkimo laisvę 🙂

Reply
Dianq 2017-05-15 - 22:38

Mokinu savo vaika, ne is paveiksliuko spresti apie preke, ir kaip viena komentatore parase: na ir ka, jei patinka tegu naudoja, absoliutus absurdas. Turbut jai tiesiog nerupi jos vaikas.

Reply
Živilė 2017-05-16 - 09:56

Diana, smagu girdėti, jog taip mokinate savo vaiką 🙂 Lygiai taip pat manau, jog nuo pat mažens svarbu kalbėti apie įvairių prekių saugumą 🙂

Reply
Miglė 2017-05-17 - 00:22

Mano dukrai labai netiko tas su obuoliais, plaukai ėmė veltis, atsirado pleiskanos..

Reply
Živilė 2017-05-17 - 22:54

Migle, dėkui už komentarą 🙂 Tiesą sakant stebėtinai daug žmonių dalinosi, jog vaikams atsirado panašios problemos. Tikiuosi, jog pakeitus priemones pleiskanos ir sausumas dingo!

Reply
Lolita 2017-05-18 - 09:40

Mano sūnui taip pat atsirado pleiskanų nuo Kakės Makės šampūno, plaukai tapo šiurkštūs, daugiau nebenaudojam. Maniau šie šampūnai geresnies sudėties. Ačiū už aprašymą.

Reply
Monika 2017-05-18 - 10:29

Gal galėtumėte apžvelgti ir Kakės Makės plaukų purškiklį? Ačiū 🙂 Pritariu, kad tiesiog būtina domėtis produkto sudėtimi, o ne tik žavėtis gražiu įpakavimu ir pažadais. Atsitiktinai Droge teko pastebėti plaukų purškiklį vaikams, kurio sudėties pradžioje puikavosi alkoholis, druska ir silikonai…

Reply
Živilė 2017-05-18 - 11:15

Monika, ačiū už pasidalinimą 🙂 Ar turite galvoje Kakės Makės žemuogių kvapo purškiamą plaukų kondicionierių? 🙂

Reply
Monika 2017-05-18 - 11:20

Taip 🙂

Reply

Komentarai

Read previous post:
Prabangus veido tonikas mišriai ir riebiai odai iš Driu Beauty

Driu Beauty - lietuviškas, prabangios kosmetikos prekės ženklas sukurtas bendradarbiaujant su  Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetu. Driu Beauty įkūrėja Indrė Urbanavičienė siekė...

Close