MĖNESIO MĖGSTAMIAUSI: filmai, muzika, maistas, instagram, kosmetika ir kt. | 2017 LIEPA

written by Živilė 2017-08-01

Liepos mėnesis buvo pirmas, kai mėgstamiausius rašiau visų 4 savaičių bėgyje, o ne vienu ar dviem prisėdimais, kaip mano tinginio prigimčiai buvo įprasta. Kiekvieną kartą pagalvojusi, jog šitą ir aną reikia įtraukti taip ir padarydavau, todėl ir sąrašas susidarė ilgas! Ką čia slėpsi, didžiuojuosi savimi, juk mėgstamiausių per daug nebūna.

Įsitrigę filmai

Vasaros sezonas niekada nebuvo gerų kino juostų metas, tačiau šį kartą mano “noriu-pamatyti” sąraše netikėtai atsidūrė net keli pavadinimai. Iš to ką spėjau pamatyti, labiausiai įstrigo Baby Driver ir Dunkirk. Absoliučiai skirtingi, tačiau abu, savaip verti dėmesio. Baby Driver (IMDB 8.2) – puikiai pastatytas, pakeliantis nuotaiką ir su superiniu garso takeliu. Nors paprastai iš tokio žanro daug nesitikiu, šis lūkesčius pralenkė su kaupu. Dunkirk (IMDB 8.6) jaučiu bus vienas tų filmų, kuris susišluos N apdovanojimų, daliai žmonių taps metų pastatymu, o likusius baisiausiai nuvils. Tai labai nefilmiškas filmas apie Antrojo Pasaulinio karo metu vykusį mūšį prie Diunkerko. Nors vos išėjus iš kino salės nežinojau kurioje barikadų pusėje esu, su laiku atėjo suvokimas koks stiprus buvo režisieriaus darbas. Jam iš tiesų pavyko parodyti karą, toks koks jis yra: įtemptas, chaotiškas, keliantis beviltiškumo jausmą, be aiškios siužetinės linijos.

Maistas po atviru dangumi

Pietūs po atviru dangumi ne tik užpildo skrandį, bet ir pakelia ūpą. Todėl šį mėnesį nepraleidome progos apsilankyti tiek Open Kitchen, tiek Vilniuje vykusiame Burger Fest. Nors ne trumpos eilės kėsinosi timptelėti už nervų, skanus maistas ir pulkas pozityvių žmonių atpirko viską. Būtent tokių pasisėdėjimu metu prisimenu kokia gyva ir spalvinga yra mūsų sostinė.

Spotify takelis

Jei praeitą mėnesį priklausiau nuo Spotify “Daily Mix”, tai liepą beveik be perstojo klausiausi “Mellow Pop” grojaraščio. Rami ir subalansuota, kartais melancholiškai, kartais pozityviai nuteikianti muzika puikiausiai tiks tiek darbingai dienai, tiek pasisėdėjimui su draugais. Labiausiai įstrigę kūriniai: Jeffrey Austin “Only You”, Dean Lewis “Waves”, Jasmine Thompson “Old Friends”, Lewis Cabaldi “Bruises”, James Gillespie “What you do”.

Eksperimentinis patiekalas

Bolivinė balanda ilgą laiką buvo mano “būtina-paragauti” sąraše, todėl užmačiusi gerą pasiūlymą parduotuvėje nedvejodama prigriebiau ir tą pačią dieną susiruošiau gaminti. Kadangi tuo metu šaldytuve gyveno krevetės, susiradau štai šį receptą, pridėjau saulėje džiovintų pomidorų, juodųjų alyvuogių ir 3 x daugiau, nei nurodyta česnako. Gavosi taip skanu, jog didžiulis puodas išnyko praktiškai akimirksniu, o iš draugo gavau ne vieną ir ne du apsikabinimus.

Knyga keičianti mąstymą

David D. Burns “Geros nuotaikos vadovas” ant mano naktinio stalelio gulėjo kelis mėnesius. Praversdavau kelis puslapius ir padėdavau į šoną geresniems laikams.  Ir nors žinojau, jog knyga verta dėmesio, nors tu ką neprisiversdavau jos įveikti. Gal dėl to, jog erzino perdėtas pozityvumas, būdingas psichologinei amerikietiškai literatūrai. Gal dėl to, jog norėjosi kitokio žanro. Visgi grįžus iš kelionės ir ištikus grėsmei, jog lyg kokia vasarinė sloga prisikabins poatostoginis slogutis, dar kartą paėmiau ją į rankas. Nustūmusi į šalį pirminį skeptiškumą, paignoravusi minėtą autoriaus pozityvumą, užsikabinau ir turėjau sutikti, jog knyga verta dėmesio. Vienas iš tų kūrinių, kuris keičia mąstymą tikrąją to žodžio prasme. David Burns – kognitvinės elgesio teorijos atstovas, taigi meistriškai perteikia neatsiejamą ryšį tarp mąstymo, elgesio ir emocinių išgyvenimų bei kaip lengvai galima įsukti šį ratą tiek į blogąją, tiek į gerąją pusę.

 

Kitoks serialas

Žiūrint pirmąją Black Mirror seriją galvoje klausiau savęs kas negerai su draugais, masiškai rekomendavusiais šį serialą. Creepy – vienintelis žodis, kuriuo galėčiau nusakyti tą kartą kilusį pojūtį. Peržiūrėjus antrą seriją, norėjosi kuo greičiau prigriebti ir trečiąją. Užbaigus pirmąjį sezoną, pradėjau nerimauti, jog bent jau kol kas sezonai tėra 4. Puikiai pastatytas, psichologiškai paveikus serialas, priverčiantis susimąstyti apie šiuolaikinių ir galimų ateities technologijų poveikį mūsų gyvenimui.

Įkvepiantis Instagram

Liepos mėnuo buvo turtingas Instagram atradimais, tad norint paminėti užkabinusias paskyras turėčiau paskirti atskirą įrašą (gal būtų įdomu?). Dauguma jų patenka į mados ir stiliau kategoriją, tačiau šį kartą išskirsiu visai kitokį profilį. Laura Sugimoto (@laura_wabisabiatelie) dalinasi gaiviai žaliomis nuotraukomis ir patiks visiems, ieškantiems įkvėpimo, kaip namus papuošti dailiais augalais.

Turtinga programėlė

Su Duke University profesoriumi Dan Ariely “susipažinau” dalyvaudama kurse “A Beginner’s Guide to Irrational Behavior”, kurį drąsiai galėčiau pavadinti įdomiausiu kada praeitu Coursera kursu. Pocket Ariely – profesoriaus komandos sukurta programėlė, talpinanti Dan Ariely kalbas, podcastus ir vakaro skaitinius. Programėlė mokama (pelnas skiriamas tyrimams), tačiau pirmą mėnesį galima naudotis for-free. Nežinau ar prenumeratą pratęsiu, bet tą vieną mėnesį tikrai išnaudosiu.

Vaizdo pamokos

Ilgai brandinusi mintį, jog reikia paimti Photoshop kursus ir patobulinti turimas žinias, pagaliau ne tik planavau, bet ir įvykdžiau. Iki šiol, pati mėgstamiausia vaizdo pamokų platforma buvo Lynda. Jei norite įkirsti kažkokios programos subtilybes ar pradėti mokytis programuoti, vis dar manau, jog Lynda verta jūsų dėmesio. Visgi pati šį kartą ėmiausi kai ko naujo. Šarmingo vyruko Aaron Nace įkurtas Phlearn specializuojasi fotografavime, Photoshop ir Lightroom  ir siūlo įdomias, smagias bei labai išsamias pamokas. Išbandžiau tiek nemokamus, tiek mokamus Phlearn tutorial’us ir likau įtikinta, jog nieko geriau nerasiu.

Kosmetika

Nežinau kaip jums, tačiau mano gyvenime naudojamos kosmetikos kiekis atvirkščiai proporcingas temperatūrai lauke. Tad kadangi Vilniuje pagaliau pasitaisė orų situacija, kasdienė kosmetinė susideda iš kokių trijų produktų. Teisybės dėlei vienas tų produktų – makiažo paletė, talpinanti viską, ko gali prireikti išbaigtam dieniniam ar vakariniam makiažui: akių šešėlius, skaistalus, švytėjimo suteikiančią pudrą, bronzinę pudrą ir netgi lūpų dažus. theBalm “Voyage Vol.2 Holiday Face” – vienas puikesnių vasaros pirkinių, kurio išsamia apžvalga pasidalinsiu jau šią savaitę.

Šį kartą tiek! O kuo liepos mėnesį labiausiai džiaugiatės jūs? 🙂

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

8 komentarai

Susiję įrašai

8 komentarai

Sandra 2017-08-01 - 23:27

Kaip idomiai susiskaite!! Saunuole 🙂

Reply
Živilė 2017-08-07 - 11:53

ačiū dar kartą! 🙂

Reply
Monika 2017-08-02 - 00:23

Živile, pasikartosiu milijoninį kartą, bet nuoširdžiai labai gražiai atrodai ir manau, kad tai idealiai išbaigta nuotrauka 🙂 be to, ačiū, kad nereikėjo trijų dienų laukti šio įrašo 😀 labai maloniai susiskaitė 😉

p.s. Spoiler allert – Black mirrors trečiame sezone, tik pora neblogų serijų, bent jau mūsų nuomone. Jei ieškosi ko nors naujo, tačiau kur esi pasiruošusi klausyti, rekomenduoju West World bei Mr Robot – kuriant šiuos serialus jaučiausi, kad įdėta daug darbo ir labai taikliai parinkti aktoriai. Jei norisi ko nors lengvo – Silicon Valley – gali pasirodyti kvailokas, bet kabina ir smagiai susižiūri 🙂

Reply
Živilė 2017-08-07 - 11:57

Monika, ačiū, kad mane vis palaikai ir skatini! Tai labai motyvuoja 🙂

O Black Mirror peržiūrėjome jau visą. Kaip ir patiko 3 sezonas, gal ne visos serijos, bet tikrai gerų buvo. Tai jau laukiam 4 🙂 Nors dabar aišku eterį užima GoT 😀 Mr Robot planuose, nemažai kas rekomenduoja 🙂

Reply
Miglė 2017-08-02 - 14:21

Nu kaip man patinka tavo mėgstamiausių įrašai! ❤

Reply
Živilė 2017-08-07 - 11:59

Migle, labai džiugu girdėti!

Reply
Kamilė 2017-08-02 - 14:25

O mum su vyru patiko visi Black mirror sezonai. Puikus serialas, nors sutinku, kad gal ir ne visos serijos vienodai stiprios 🙂 Filmų rekomendacijas užirašau. Ačiū, kad dalinatės!

Reply
Živilė 2017-08-07 - 12:01

Smagu, kad Black Mirror patiko! Tikiuosi, kad ir filmai gerai susižiūrės :))

Reply

Komentarai

Read previous post:
Avene apsauginė kompaktinė pudra
Avene apsauginė kompaktinė maskuojamoji pudra su SPF 50+

Kadangi esu kiek apsėsta apsauga nuo saulės, kiekvienai dienai paprastai renkuosi toninius kremus ir kremines pudras, sudėtyje turinčias UV filtrų....

Close