“Tipinės” grožio blogerės arba užsimaskavusi reklamos agentūra

written by Živilė 2017-08-08

Jeigu karikatūrų žurnale ar parodijų šou kam nors reikėtų pavaizduoti standartinį kosmetikos blogerį, tikriausiai, jis būtų nuo galvos iki kojų kosmetika apsikrovęs vargšelis tuštuolis, produktų jūroje skandinantis ne tik save, bet ir artimuosius. Jo išvaizda jam svarbiau nei bet kokia pasaulio problema, dėl ko kiekvieną dieną ant savęs tepa po kilogramą kosmetikos, nekiša nosies iš namų be vakarinio makiažo, o susitikęs su draugais nori plepėti tik apie grožio procedūras. Jis alpsta kaip nori išbandyti kiekvieną kosmetikos naujovę, urmu priima visas jam kompanijų siunčiamas priemones, kas dvi dienas keičia savo priežiūros rutiną ir jau po poros pamėginimų produktus drąsiai rekomenduoja skaitytojams.

Būtų naivu sakyti, jog toks komiškas įvaizdis visiškai bei absoliučiai atitolęs nuo realybės ir internetinėje erdvėje neegzistuoja nei vienas žmogus, atitinkantis šį sutirštintą grožio blogerio paveikslą. Tam tikrais aspektais rašydama šį tekstą ironizuoja ir pati save. Visgi, tikrovėje blogeriai, tikiu, neįtelpa į vieną kategoriją ir visa laime nežinau nei vieno žmogaus, kuris pilnai atitiktų pirmos pastraipos aprašymą. Jie gyvena skirtingus gyvenimus, mėgsta skirtingus dalykus, vertina iš kitokio požiūrio kampo, o bene vienintelis juos vienijantis bruožas yra noras dalintis savo patirtimi su kitais. Tai tokie pat žmonės, kaip ir bet kuris mūsų, su savo gyvenimais, darbais, santykiais ir hobiais. Tipinio grožio blogerio, kaip tipinės moters ar tipinio vyro paprasčiausiai nėra. Todėl renkantis kokius tinklaraščius skaityti asmeniškai, mėgstu susipažinti su jo autoriais ir suprasti kokiu požiūriu jie vadovaujasi į plačiąją erdvę paleisdami savo įrašus. Dėl ko nusprendžiau pasidalinti savo tinklaraščio “taisyklėmis”, kurių stengiuosi laikytis. Galbūt bus smalsu, galbūt padės geriau susipažinti.

“Tipinės” grožio blogerės arba užsimaskavusi reklamos agentūra

Kokiomis pagrindinėmis “taisyklėmis” vadovaujuosi rašydama blogą?

Sutinku bendradarbiauti tik tuo atveju, jei siūlomas produktas atrodo įdomus ir vertas dėmesio.

Buvo laikai, kai kaip tas “tipinis” blogeris priimdavau didžiąją dalį gamintojų ar platintojų siūlomų produktų. Tačiau, netrukau suprasti, jog odą turiu tik vieną, tad nėra prasmės namie laikyti dvidešimties veido kremų ir dešimties serumų. Tai nėra kažkas nepriimtino ir blogo, tiesiog nėra tai, ko noriu. Kur kas mieliau pasidalinsiu mažesniu kiekiu apžvalgų, tačiau tokių produktų, kuriuos pati išsirinkau ir neskubėdama testavau. Galiausiai, dažnu atveju kur kas smagiau aprašinėti tai, ką pati susiradau ir įsigijau, o ne tai, ką nori, jog aprašyčiau įmonės.

Jeigu yra galimybė, prieš pirkdama ar testavimui priimdama veido/kūno/plaukų priežiūros priemonę peržiūriu jos sudėtį.

Pakankamai gerai žinau kokio tipo gaminiai man tinka, kokius ingredientus norėčiau įtraukti ar atvirkščiai, kokių mieliau privengčiau. Todėl rinkdamasi gaminius, jei tik yra galimybė, visų pirma peržvelgiu jų sudėtis. Gal tik kalbant apie dekoratyvinę kosmetiką kiek nutrunku nuo vadžių ir leidžiu sau pro pirštus pažiūrėti į ingredientų sąrašą ir apskritai turėti visko daugiau, nei realiai sunaudoju.

Apžvelgdama produktus ar paslaugas ieškau tiek privalumų, tiek trūkumų.

Nors sutinku, jog rašymas grožio tema turi paviršutiniškumo prieskonį, nenorėčiau, jog šis tinklaraštis skatintų tik pirkti. Atvirkščiai, kurstytų norą atsirinkti tinkančias, kokybiškas priemones, domėtis gaminių sudėtimis, odos priežiūros niuansais. Retai kada atsiranda produktas, kuriam sunku surasti trūkumų, dar rečiau randu gaminį, kuris, tikiu, patiktų visiems. Privalumų ir trūkumų įvardinimas nėra skirtas produktų išaukštinimui ar nuteisimui, tačiau turėtų padėti atsirinkti ar jis tiks konkrečiam skaitytojui.

Niekada, be jokios išimties, nerašau to, ko iš tiesų negalvoju.

Paskutinė taisyklė, turbūt, pati akivaizdžiausia man, tačiau nebūtinai kitiems. Skaitydami kažkieno mintis, ypatingai, jei tai apžvalga, nejučiomis klausiame savęs ar galime pasitikėti šio žmogaus nuoširdumu. Žinoma, tai, jog man nuoširdžiai patiko kažkoks gaminys nereiškia, kad tas pats gaminys patiks visiems, tačiau sąžiningumas mano manymu yra kertinė bloginimo vertybė. Jei jos nėra, tai nėra tinklaraštis, tik užsimaskavusi reklamos agentūra.

“Tipinės” grožio blogerės arba užsimaskavusi reklamos agentūra

Pasidalink:

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest

7 komentarai

Susiję įrašai

7 komentarai

Miglė 2017-08-08 - 19:38

Superinis įrašas! Štai todėl taip ir mėgstu tavo blogą ❤

Reply
Živilė 2017-08-08 - 19:54

Dėkui, Migle! Labai malonu 😊

Reply
Vika 2017-08-09 - 13:40

Stipru, Živile, stipru! 100proc pritariu išsakytoms mintimis. Jei nėra sąžiningumo rašant, geriau visai nerašyti. Visiems nuo to tik geriau bus 🙂

Reply
Živilė 2017-08-09 - 14:12

ačiū labai, Vika! smagu, jog pritari 🙂

Reply
Milly 2017-08-10 - 13:27

Labai tau pritariu! Ar zinai toki podcasta Beauty Brains? Manau, kad tau patiktu 😉

Reply
Živilė 2017-08-10 - 13:34

Milda, smagu girdėti! Ir ačiū už rekomendaciją, dar neteko klausytis :))

Reply
Emilija 2017-08-14 - 16:41

Gerai aprašyta problema, ne galvojau apie tai tokiu būdu.

Reply

Komentarai

Read previous post:
Avene raminanti ir drėkinanti veido kaukė “Soothing Moisture Mask”

Kalbant apie odos priežiūrą vasarą dažniausiai akcentuojama būtinybė saugotis nuo neigiamo saulės poveikio. Kas, žinoma, puiku, tačiau tai nėra vienintelis...

Close